KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Zámek Bučovice
 
Autor / zdroj foto: Zámek Bučovice

Zámek Bučovice / Bučovice

100 let honosné sídlo, 300 let administrativní středisko - nezměněný renesanční skvost. To je zámek Bučovice. Kromě bohaté historie a architektury v současnosti návštěvníkům nabízí prohlédnout si pět stálých expozic.

Moravský aristokrat v labyrintu světa
Interaktivní expozice Moravský aristokrat v labyrintu světa je věnována světu moravské renesanční aristokracie – světu náboženské tolerance, obezřetné vlády stavů hájících zemská práva a všeobecného kulturního a hospodářského rozkvětu. Otevřena je od 30. června 2017.

Reprezentační sály (základní okruh)
Prohlídka s průvodcem zahrnuje reprezentační a soukromé pokoje s unikátními malovanými stropy. Navštívíte v přízemí objektu Zaječí pokoj, Venušin sál, Císařský pokoj, Ptačí sál, Sál smyslů, Zbrojnici a přípravnu jídel, v patře pak barokní kapli.

Výstavní sály zámku
Prohlídka sálů s krátkodobými výstavami.

Mimořádný okruh: KVĚTINOVÉ VÝSTAVY a HRANÉ PROHLÍDKY
Jedná se o prohlídku s doprovodným programem, jež je doplněna tradiční květinovou výstavou (zpravidla na začátku sezóny), nebo v ní účinkují kostýmovaní herci. Prohlídková trasa je totožná s prohlídkou I. Reprezentační sály. V době konání doprovodného programu nelze uplatňovat ceny na základní okruh.

Reprezentační sály + Moravský aristokrat
Kombinovaná zvýhodněná vstupenka na prohlídku dvou stálých expozic, a to základního okruhu Reprezentačních sálů a letošní nově zbudované interaktivní trasy Moravský aristokrat v labyrintu světa.


O zámku
Bučovický zámek je unikátní stavbou italské renesance na sever od Alp. Pozoruhodné je hlavně arkádové nádvoří s devadesáti sloupy, které jsou bohatě vyzdobeny více než pěti sty reliéfy, zobrazujícími válečné motivy, erby, rostliny, fantastická zvířata a bytosti, maskarony a hudební nástroje.

Stavbu si v 16. století objednal a financoval vzdělaný pan Jan Šembera Černohorský z Boskovic, ve své době jeden z nejbohatších moravských šlechticů.

Vzdělání a bohatství mu umožnilo nejen stavbu, ale i výzdobu zámku objednat u prvotřídních umělců, takže celý čtyřkřídlý zámek se třemi patry arkád a komponovanou zahradou skvěle reprezentoval postavení rodu i pana Jana Šembery.

Od roku 1681 přestal zámek sloužit pobytu panstva a stal se administrativním centrem panství a od roku 1720 sídlem centrální lichtenštejnské účtárny. Od té doby žádné závažnější stavební úpravy nenarušily jeho italský renesanční charakter.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu zámku.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.