Zpravodajství

Usměvavá srdíčka opět zaplaví ulice českých a moravských měst. Začínají podzimní Srdíčkové dny
Již v pondělí 19. září vyjdou do ulic studenti středních škol a odborných učilišť, aby po celý týden kolemjdoucím nabízeli sbírkové předměty na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Obecně prospěšná organizace Život dětem totiž startuje 22. ročník tradičních Srdíčkových dnů na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.
Znojmo rozšiřuje systém třídění odpadu pro další rodinné domy a nabízí výměnu stávajících nádob
Znojmo
Znojmo zavádí další kroky k posílení třídění odpadů. Od září nově nabízí občanům města, kteří bydlí v rodinném domě, možnost získat zdarma sběrné nádoby na malou separaci, tedy žlutou nádobu na plast a modrou na papír. Druhým krokem bude možnost zažádat si o nádobu na tříděný odpad s větším objemem.
Maltézská pomoc pomáhá potřebným v Česku již 20 let
Nezisková organizace zřízená Českým velkopřevorstvím Suverénního řádu maltézských rytířů za 20 let své existence rozšířila působnost do 13 center po celé ČR a patří dnes mezi největší poskytovatele osobní asistence pro seniory v Česku.
Znojemská městská autobusová doprava v novém kabátě. Přijďte vyzkoušet nové autobusy
Znojmo
Od nového roku bude městskou hromadnou dopravu zajišťovat nový dopravce, akciová společnost Autobusy Karlovy Vary. Ve Znojmě budou jezdit nové moderní autobusy, které si zájemci mohou vyzkoušet již v sobotu 3. září.
Stavba přemostění v Blansku je před další důležitou fází, dnes v noci se začne s výsuvem mostu
Blansko
Realizace stavby Blansko přemostění, odstartovala v červenci loňského roku. Stavba začíná na ulici Svitavská na levém břehu řeky Svitavy a přemostí koryto řeky, železniční koridor a končit bude v průmyslové zóně na Starém Blansku.
Ve Znojmě bude rozšířena kapacita mateřských škol. Nová třída bude přijímat děti již od dvou let
Znojmo
V rámci balíčku První pomoci vznikne ve Znojmě pro nejmenší nová třída mateřské školy. Bude určena pro děti již od dvou let.
Znojmo má stoletého jubilanta
Znojmo
Dnes slaví úctyhodných sto let pan Alois Plachý. K jeho jubileu mu v Centru sociálních služeb – v Domově pro seniory U Lesíka popřál starosta města Znojma Jakub Malačka.
Úsekové měření v Kuchařovicích je spuštěno
Znojmo
Od 14. července spustilo město Znojmo avizované úsekové měření rychlosti v obci Kuchařovice. Měřen bude úsek podél celé ulice 8. května, od začátku po konec obce v obou směrech v délce 865 metrů.
Meteorologický altánek bude obnoven. Vrátí se mu jeho původní barevnost
Plášť meteorologického altánku na Komenského náměstí prochází v současné době kompletní obnovou, díky níž mu budou navráceny jeho původní barvy, a to červená a žlutá. Právě tyto barvy má ve znaku město Znojmo.
Ve školách se činili – vybrali a na recyklaci předali přes 105 tun baterií a 134 tun malého použitého elektra
Ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět v průběhu nedávno skončeného školního roku vybrali 105,5 tun vybitých baterií a 134,4 tun malého použitého elektra.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo