Zpravodajství

Nemocnice Kyjov otevřela moderní Anesteziologicko-resuscitační oddělení
Kyjov
Přesně jeden rok trvala rekonstrukce jednoho z nejmodernějších specializovaných pracovišť na Moravě. Nemocnice Kyjov v úterý 28. listopadu 2023 otvírá dveře k novým standardům zdravotní péče. Během jednoho roku vyrostlo v Kyjově moderní Anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO).
DPMB nabízí brněnským školám bezplatný program dopravní výchovy
Brno
Dopravní podnik města Brna připravil unikátní vzdělávací program pro žáky prvního stupně základních škol. Dopravní výchova se zaměřuje na oblast bezpečnosti a pravidel chování při cestování městskou hromadnou dopravou.
O dny otevřených dveří na SŠ je enormní zájem. Čeho si všímat a na co se ptát?
Na středních školách začínají dny otevřených dveří. Jde o hlavní událost, podle které si uchazeči školu vybírají. K jarním přijímačkám míří nejsilnější ročník za posledních 15 let.
V Novém Lískovci vyrostla nová škola. První v Brně po bezmála 30 letech
Brno
Pětipodlažní novostavba na Jihlavské ulici bude sloužit EKO GYMNÁZIU BRNO, staví ji pro něj soukromý investor. Gymnázium se tak po 30 letech od svého založení přestěhuje do nových prostor a bude schopno navýšit kapacitu o 100 studentů. Školní budova je nízkoenergetická, postavená v souladu s moderními trendy ekologických staveb.
Informační znalosti tisíců žáků otestuje národní soutěž IT-SLOT. Obstáli byste?
14. ročník soutěže IT-SLOT letos opět prověří vědomosti tisíců dětí z 8. a 9. tříd základních škol, a to z informatiky, aplikované matematiky a logického myšlení. Učitelé mohou registrovat své žáky až do 10. listopadu na webu soutěže.
Přírodní vědy v praxi a poutavě: V Hovoranech otevřeli ekologickou venkovní učebnu Archimedes
Hovorany
V Hovoranech na Hodonínsku byla slavnostně otevřena venkovní učebna Archimedes. Základní škola T. G. Masaryka svým žákům díky učebně zprostředkuje moderní výuku přírodních věd s využitím vědeckých pomůcek českých výrobců a umožní vzájemné propojení s žáky dalších škol nejen v Česku, ale v blízké budoucnosti i po celém světě.
Laboratoře AGEL hlásí stále nové záchyty legionely – jejich počet během prázdnin stoupl. Nemoc je v ČR poddiagnostikována, přitom vyšetření je snadné, rychlé a spolehlivé
Voda z nádrží a trubek, nebulizátorů, sprch, ale také z klimatizací, vířivek a zvlhčovačů vzduchu – všude tam, kde voda stagnuje a poté se „tříští“ při kontaktu s člověkem, může být potenciálním zdrojem onemocnění legionářskou nemocí nebo její mírnější formou – pontiackou horečkou.
V Hustopečích nově fungují dvě dobíjecí stanice pro elektromobily
Hustopeče
Čerpací stanice AGROTEC Point v Hustopečích nabízí řidičům elektrovozů nové nabíječky. K dispozici jsou dva stojany s konektorem DC, na kterých se mohou zároveň nabíjet 4 auta. Jeden stojan má DC výkon 150/75 kW, v závislosti na obsazenosti. Druhý disponuje DC výkonem 75 kW a UFC výkonem 225 kW.
Z Havířova do všech děcáků v republice: Časopis Zámeček už 26 let mění osudy dětí z dětských domovů
Čr / Havířov
Chystá se v Havířově, tiskne v Ostravě a co čtvrt roku putuje do dětských domovů v celé republice. Časopis Zámeček změnil od svého vzniku v roce 1997 osudy mnoha opuštěných dětí. Některé inspiroval ke studiu na vysoké škole, další naučil finanční gramotnosti a pro stovky kluků a holek se stal dutou vrbou, které se svěřili se svým životním příběhem.
Lékaři znojemské nemocnice pomohli zachránit tonoucího se chlapce
Znojmo
V pondělí 3. července resuscitovali na znojemském koupališti lékaři Nemocnice Znojmo tonoucího se školáka. Na koupališti byli ve svém volnu, což bylo pro chlapce velkým štěstím.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Historie

30. listopadu 1938

byl novým československým prezidentem byl zvolen Emil Hácha.

Kultura

30. listopadu 1906

se stal tenorista Karel Burian prvním Čechem, který zazpíval v Metropolitní opeře. Debutoval ve Wagnerově opeře Tannhäuser.

Historie

30. listopadu 1782

podepsala Velká Británie smlouvu uznávající nezávislost USA na britské koruně.