Zpravodajství

V brněnských Řečkovicích představí návrhy nových veřejných prostranství. Chtějí je komunikovat s veřejností
Brno
Lidovci v předvolební kampani před komunálními volbami deklarovali, že je potřeba zlepšit komunikaci nových projektů s veřejností.
V brněnské MHD klesl počet neplatících cestujících
Brno
V loňském roce v Brně klesl počet lidí, kteří cestovali MHD bez platné jízdenky. Revizoři přistihli ve vozech 34 401 neplatičů, což je téměř o 14 procent méně než v roce 2021. Nejvíce cestujících bez jízdenky je ve věkové skupině 18–25 let.
Školní potřeby pomůžou dětem z Klokánku, Chovánku a dětského domova Dagmar
Brno
Začátek roku je už pevně spjat se sbírkou pro organizace starající se o děti v Brně. Letos se koná již pošesté a tentokrát se zaměřuje na školní potřeby. Ty pomůžou dětem z Klokánku, Chovánku a dětského domova Dagmar.
V loňském roce se narodilo ve znojemské nemocnici 902 dětí, z toho šestery dvojčata
Znojmo
Ve znojemské nemocnice vloni přišlo na svět 902 dětí. Nejvíce dětí se narodilo v měsíci říjnu. Troje dvojčata přišla na svět už v lednu a nejvíce dětí v jeden den 17. listopadu. Mezi jmény dominoval Jakub a Sofie.
Do Brna dorazila druhá obousměrná tramvaj. Do ulic s cestujícími vyjede už na konci měsíce
Brno
V noci na dnešek přijela do vozovny v Medlánkách v pořadí již druhá tramvaj Škoda ForCity Smart 45T. Vůz s evidenčním číslem 1761 čekají typové zkoušky. Do provozu s cestujícími by měl vyrazit na konci ledna.
Další změny v dopravě v souvislosti s havarijním stavem železničního mostu přes Svratku v Brně
Brno
Správa železnic musela na konci prosince 2022 omezit provoz na železničním mostě přes Svratku v Brně hlavním nádraží. Důvodem bylo náhlé a výrazné zhoršení jeho stavu.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Ve znojemské nemocnici v pátek darovali prvodárci 13860 ml krve
Znojmo
Popáté se Nemocnice Znojmo zapojila do akce 450 ml NADĚJE. V rámci náboru prvodárců přišlo v pátek 45 zájemců. Krev darovali a mezi prvodárci mohla nemocnice přivítat 33 z nich.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

TECHNIKA

8. února 1924

uskutečnil skotský průkopnik televize John Logie Baird první televizní přenos na světě. Podařilo se mu vyslat z Londýna přes oceán do New Yorku několik záběrů malé panenky a nakonec si sedl před kameru sám.

SPORT

8. února 1900

se na Štrbském Plese konalo mistrovství Evropy v rychlobruslení. Byl to zároveň první šampionát, kde se potkali společně muži i ženy.

VYNÁLEZY

8. února 1672

předčítal Isaac Newton, před Královskou společností v Londýně, svou první studii o optice a zárověň představil svůj dalekohled.