Magazín / ARCHÍV

Auto bez filtru neprojde emisemi
Hustý dým z výfuků aut výrazně zhoršuje kvalitu ovzduší a útočí na lidské zdraví. Na vině jsou zejména dieselové motory se zaneseným, nefunkčním nebo vymontovaným filtrem pevných částic. Od 1. října 2018 se změnil způsob měření a kontroly emisí, auta s vysokou kouřivostí neprojdou.
Nachlazení děti trápí minimálně třikrát ročně
Více než polovina rodičů bojuje s nachlazením u svých dětí minimálně třikrát do roka. Celkem 15 % dětí pak trpí rýmou či bolestí v krku jedenkrát za měsíc a častěji.
Česká astrofotografie měsíce za srpen 2018
Známý meteorický rok Perseidy, který pravidelně zažíváme během srpnových nocí, se jmenuje podle souhvězdí Perseus, ve kterém se nachází tzv. radiant roje. To je místo, ze kterého díky perspektivě meteory vyletují, i když je pak vidíme po celé obloze. Meteory Perseid a radiant na jednom snímku zachytil Lukáš Veselý a tak vznikl názorný příklad, proč pozorujeme meteorické roje - proudy nepatrných částeček meziplanetární hmoty, v případě Perseid pocházející z mateřské komety Swift - Tuttle.
Vincentka je svým složením ideální na doplnění minerálů
Tropické počasí, které už několik dní v kuse během tohoto léta sužuje téměř celou Evropu, je mimořádně velkým náporem na lidské zdraví. Velmi důležité je proto zabránit dehydrataci, dodržovat pitný režim a doplňovat tekutiny a minerály vyloučené z těla pocením.
Žluté trabanty Dana Pribáně objely svět a vrací se domů
Poslední výprava žlutého cirkusu a jejího mezinárodního česko-slovensko-polského týmu vyvrcholí 24. až 26. srpna spanilou jízdou napříč Slovenskem a Českem!
Meteorický roj Perseidy má letos ideální podmínky
Letošní maximum každoročního srpnového meteorického roje Perseid nastane v noci z neděle 12. na pondělí 13. srpna. V  průběhu  této  noci  pozorovatelé uvidí nad městy neosvětlené obloze zejména mezi půlnocí a 4. hodinou ranní průměrně 70 meteorů za hodinu.
Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2018 obdržel snímek „Leo Triplet“, jehož autorem je Pavel Pech
Velmi zajímavým objektem na obloze je skupina tří galaxií nazvaná Leo Triplet. To proto, že ji na obloze nalezneme v souhvězdí Lva. Ve skutečnosti se tato malá skupinka galaxií nachází přibližně 35 miliónů světelných let od nás.
Spalničky – jste vůči nim imunní?
V posledních letech si začínáme zvykat na opakovaná hlášení výskytu onemocnění spalničkami v řadě evropských zemí. Přitom právě virus spalniček může být pro naše zdraví velmi nebezpečný.
Brněnská zoo úspěšně pokračuje v záchraně syslů
Další sysli opustili brněnskou zoo, aby posílili populaci těchto ohrožených hlodavců na lokalitě Písečný vrch v Českém středohoří. Loni bylo na stejném místě vypuštěno celkem 42 syslů, letos jich bylo 57.
Velitel Mezinárodní kosmické stanice Andrew Feustel odpověděl na dotazy dětí
Zeptejte se astronauta! Tak se jmenovala výzva českým dětem od organizátorů vzdělávacího programu Do kosmu s Krtkem. Osm vybraných otázek pak na konci června putovalo na Mezinárodní kosmickou stanici.
29 30 31 32 33 34 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vesmír

6. května 2001

přistál první vesmírný turista Dennis Tito po osmi dnech na Zemi. Na oběžné dráze strávil celkem 7 dní, 22 hodin a 4 minuty, přitom 128krát obletěl Zemi.

Památky

6. května 1889

byla v Paříži během Světové výstavy otevřena Eiffelova věž, v současnosti nejznámější pařížská dominanta.

Doprava

6. května 1994

proběhlo v Calais slavnostní dokončení stavby Eurotunelu - podmořského tunelu pod Lamanšským průlivem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí