GASTRONOMIE / Gastronomie

SeneCura SeniorCentrum Šanov pro své klienty organizuje kulinářské zážitky
Klienti mají možnost jednou za rok pozvat své blízké na luxusní večeři.  
Autor / zdroj foto: Jana Barčáková

Šanov

Kontakt s rodinou je pro seniory důležitou součástí života. SeneCura SeniorCentrum Šanov proto mezi aktivity zařazuje také Večeře při svíčkách, které patří mezi unikátní programy skupiny SeneCura. Klienti si tak mohou pozvat právě své blízké a znovu se ocitnout v roli hostitele.

„Klienti mají možnost jednou za rok pozvat své blízké na luxusní večeři. Naše jídelna, která mimochodem nedávno prošla kompletní renovací, se změní na prostor připomínající prestižní restauraci," říká ředitel SeniorCentra SeneCura v Šanově Michal Veleba.

Na přípravě atmosféry se přitom aktivně podílí i samotní klienti. Ať už oficiálním pozváním pro hosty či tím, že se slavnostně obléknou. Většinou se večeře podává pro více klientů a jejich rodin najednou, tak aby byla „restaurace“ plná. „Naposledy jsme podávali menu pro 45 osob," říká šéfkuchařka SeniorCentra Šanov Jana Gazdová.

Ta také připravila společně s kolegy čtyřchodové menu: Kachní rillettes s marmeládou z červené cibule jako předkrm. Dále polévku - jemný celerový krém s vlašskými ořechy, praženou anglickou slaninou, krutony a petrželkou. Jako hlavní chod se podávala vepřová panenka Sous-vide se smetanovými žampiony, gratinovanými brambory a rozmarýnovým demi glace. A sladkou tečkou večera byl dezert ve formě jablečného koláče z křehkého těsta s lesním ovocem a vanilkovou omáčkou.

Příjemné prostředí zvýraznilo jak romantické osvětlení svíčkami, tak kvalitní víno, které personál podával během večeře. Na samotné organizaci celého programu včetně samotné obsluhy se podílí řada zaměstnanců napříč pozicemi, ať už aktivizační pracovníci, sociální pracovníci, nebo vrchní sestra a ředitele.

Autor / zdroj: Jana Barčáková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.