AKTUÁLNĚ / Doprava

Další změny v dopravě v souvislosti s havarijním stavem železničního mostu přes Svratku v Brně
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Brno

Správa železnic musela na konci prosince 2022 omezit provoz na železničním mostě přes Svratku v Brně hlavním nádraží. Důvodem bylo náhlé a výrazné zhoršení jeho stavu. Společnost KORDIS JMK ve spolupráci s dopravci a Správou železnic dohodla pro období od 23.12.2022 do 8.1.2023 provizorní opatření v provozu regionální dopravy. Od pondělí 9.1.2023 pak bylo dohodnuto následující dlouhodobé řešení dané situace.

S platností od pondělí 9.1.2023 budou v pracovní dny v době od 0:00 do 20:00 hod. všechny vlaky linky S4 a spěšný vlak linky R54 č.1925 s plánovaným příjezdem v 6:09 hod. odkloněny na / ze stanice Brno dolní nádraží. Tyto vlaky neobslouží stanici Brno hlavní nádraží a ani stanici Brno-Horní Heršpice.

Mezi Hlavním nádražím a Dolním nádražím bude zajištěna náhradní autobusová doprava linkou X s odjezdy a příjezdy dle příjezdů a odjezdů jednotlivých odkloněných vlaků na / z Dolního nádraží.

Stanoviště autobusů náhradní dopravy bude na Dolním nádraží přímo před nádražní budovou. Na Hlavním nádraží budou autobusy odjíždět ze zastávky vpravo před staniční budovou u viaduktu Křenová a přijíždět na protější zastávku pod trolejbusovou smyčkou.

Ke stejnému datu bude vydán výlukový jízdní řád i pro linku S41, kdy odpolední odjezdy části vlaků v pracovní dny z Brna hlavního nádraží budou uspíšeny o 2 – 4 minuty.

K datu 9.1.2023 se všechny spoje nejvytíženější regionální vlakové linky S3 IDS JMK vrací zpět do stanice Brna hlavní nádraží.

Ve večerní době pracovních dnů po dvacáté hodině a v soboty, neděle a svátky celodenně pojedou všechny vlaky z / na Hlavní nádraží dle pravidelných jízdních řádů.

Délka trvání výše uvedených opatření se dle dostupných informací předpokládá řádově v délce měsíců.

Autor / zdroj: Květoslav Havlík

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.