KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Muzeum včelařství Moravského krasu dětem zábavnou formou přibližuje včelaření a včelí život
 
Autor / zdroj foto: Muzeum včelařství Moravského krasu

Muzeum včelařství Moravského krasu / Sloup

Muzeum včelařství Moravského krasu shromažďuje historické včelařské úly a další pomůcky používané v minulosti včelaři z Veselice a širokého okolí. Expozice je mimo jiné koncipovaná i tak, že zde v přijatelné formě najdou informace o včelaření a životě včel i děti a mládež. Děti v muzeu najdou svůj herní koutek.

Hlavním autorem myšlenky zbudovat expozici o včelařství v regionu Moravský kras je mladý včelař z Veselice, student Martin Švancara. Jmenovanému se podařilo společně se členy své rodiny shromáždit spoustu věcí užívaných v minulosti v regionu Moravský kras při včelaření. Návštěvníci muzea v něm tak najdou např. staré úly, medomety, vařák na včelí vosk, oplodňováčky, různé nádoby na med a další pomůcky pro včelaření. Vedle vystavených exponátů jsou v muzeu instalované i panely s informacemi o životě včel, významných událostech vztahujících se ke včelaření, vážnější zájemci o včelaření zde najdou v infokiosku spoustu dalších užitečných informací. 

Expozice je mimo jiné koncipovaná i tak, že zde v přijatelné formě najdou informace o včelaření a životě včel i děti a mládež. Vlastní expozice, ale také navazující aktivity muzea po jeho otevření, jsou zaměřené především na mladou generaci s cílem získat co nejvíce zájemců o včelaření právě z této věkové skupiny. Muzeum bude připravovat pro děti z mateřských škol a základních škol v regionu tématicky zaměřené akce, jako např. medobraní, seznamování se životem včel nebo např. významem včel pro opylování stromů a rostlin v přírodě.  

V muzeu děti najdou svůj herní koutek a je zde možné zakoupit i drobné občerstvení, ale především také výrobky obohacené včelými produkty. Návštěvu expozice muzea můžete spojit s návštěvou nedaleké rozhledny Podvrší.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.