KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Aquapark, který je součástí Wellnessu Kuřim.
Wellness Kuřim láká na večerní koupání. Oslavenci mají v den narozenin vstup za jednu korunu
Aquapark, který je součástí Wellnessu Kuřim. 
Autor / zdroj foto: Wellness Kuřim

Wellness Kuřim / Kuřim

Večerní koupání za zvýhodněné sazby, akce pro maminky s předškoláky, v den narozenin vstup za symbolickou korunu. Ve Wellnessu v Kuřimi můžete zrelaxovat tělo i mysl.

Rekreační zážitkový bazén
Rekreační zážitkový bazén s divokou řekou, protiproudem, vodním hříbkem a masážními rošty je kombinací vnitřního a venkovního bazénu se spojovacím krčkem, pomocí kterého se návštěvníci bazénu dostávají z vnitřního prostoru do venkovní části s dojezdem tobogánu. Pro hůře pohyblivé či invalidní osoby je přístup zajištěn výtahovou plošinou v panoramaticky prosklené šachtě. 

Z atrakcí bazénu stojí za zmínku divoká řeka s vřídlem, 6x vířivá lavice lehací, 8x vířivá lavice sedací, AQUA BIKE, vodní hřib a protiproud.

Tobogán se skluzavkou
Jednou z lákavých atrakcí kuřimského aquaparku je 75 metrů dlouhý červený tobogán. Tobogán je proveden z neprůsvitného a průsvitného materiálu a je doplněn řadou prvků a atrakcí, jakými jsou semafor a startovní červená světla, prosvětlovací pruhy, světelné blikající body a časomíra s pamětí rekordů. Tobogán je zajímavý svou trasou vybíhající z kruhové nadstavby nad střechou v uzavřeném profilu, po vstupu do objektu přes skleněnou fasádu se kruhové potrubí otevírá a po provedení smyčky uvnitř haly se opět uzavírá a vystupuje do exteriéru s vyplaváním do venkovního bazénku, který je funkční i v zimě (mimo extrémně mrazivé počasí). Tobogán je přístupný dětem od 8 let. Mladší děti mohou jezdit pouze v doprovodu rodičů. Povolené polohy při skluzu: vleže na zádech nebo vsedě nohama napřed. 

Plavecký bazén se čtyřmi drahami, nejen pro kondiční plavce 
Bazén disponuje spouštěcím jeřábem pro imobilní návštěvníky. Ranní plavání pro veřejnost probíhá vždy v úterý a ve čtvrtek od 6:30 do 8:00 hodin v nízkém cenovém tarifu. V tomto bazénu probíhá během školního roku výuka plavání, sledujte proto aktuální přehled rezervací.

Zajímavé atrakce
Venkovní vyplavávací bazén
Bazén s masážními tryskami a podvodním osvětlením. Koupání pod širým nebem po celý rok a za každého počasí. Slouží zároveň jako vyplavávací bazén k tobogánu.

Vířivá lázeň pro 8 osob
Vířivka se sedací lavicí, s vodními stěnovými tryskami a vzduchovými masážními rošty.

Mořská koupel
Kabinka pro dvě osoby, kde inhalujete rozprašovanou mořskou vodu z hlubinného vrtu z Podhájské na Slovensku.

Parní lázně
Odpočiňte si a načerpejte energii ve dvou parních lázních - černé a žluté. V každé najdete jiné aroma. Při nízké návštěvnosti (zejména dopoledne) může být v provozu jen jedna z nich.

Brouzdaliště a dětský koutek
Pro nejmenší návštěvníky tady nabízí brouzdaliště se skluzavkou a vodní ucpávačkou. Teplota vody v tomto bazénku je více než 30 stupňů Celsia. Dětem jsou k dispozici hračky do vody. V těsné blízkosti jsou toalety pro děti a mokrý bar s možností objednat občerstvení do debetu vašich čipových hodinek.

Koupaliště
Venkovní letní areál nabízí návštěvníkům tradičně čistou vodu, atrakce pro děti, kvalitní občerstvení a upravené trávníky pro dokonalý odpočinek.

K dispozici je:
- padesátimetrový bazén nepravidelného tvaru s hloubkou od 0,7 do 1,8 metru,
- rodinná skluzavka o délce 10 metrů,
- dětské brouzdaliště nepravidelného tvaru s hloubkou 10–40 cm,
- vodní hřib,
- dva kurty na plážový volejbal,
- nová lehátka k zapůjčení,
- stánky s občerstvením,
- restaurace s letní terasou,
- trampolína,
- stolní tenis.

Občerstvení je zajištěno prostřednictvím stánků umístěných na travnaté ploše u bazénů. Využít můžete také nabídku restaurace s posezením na terase (vstup pouze po předložení účtenky z koupaliště). Koupaliště má samostatný vstup a pokladnu. Platba na koupališti je možná v hotovosti nebo platební kartou. Není možné uplatnit benefitní poukázky a slevy, které jsou v platnosti ve vnitřní části aquaparku.

Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Wellness Kuřim.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.