KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Velký sál s výmalbou a šachovnicovými parketami z roku 1830 je dodnes využívaný jako koncertní síň.
Zámek Boskovice patří k nejkrásnějším empírovým stavbám v Česku. V zámeckém areálu je mnoho pozoruhodných dřevin
Velký sál s výmalbou a šachovnicovými parketami z roku 1830 je dodnes využívaný jako koncertní síň. 
Autor / zdroj foto: Zámek Boskovice

Zámek Boskovice / Boskovice

Zámek vystavěný v empírovém stylu během let 1819 až 1826 na místě bývalého dominikánského kláštera patří k nejkrásnějším empírovým stavbám v celé České republice. Nechte se unést čistotou slohové architektury již při vstupu do vestibulu s mohutnými toskánskými sloupy a unikátním trojramenným empírovým schodištěm, objevte rozmanitost zámeckých pokojů a sálů.

V přiléhajícím zámeckém parku lze nalézt mnoho vzácných a pozoruhodných dřevin.

Zámek Boskovice i hrad Boskovice jsou součástmi historického dědictví rodiny Mensdorff-Pouilly. Obě kulturní památky jsou veřejnosti přístupné.

Typický pro boskovický zámek je reprezentační trojlodní vestibul s mohutnými toskánskými sloupy. Vstup do vyššího patra je trojramenným empírovým schodištěm se sochou Psyché na podestě. Jedinečnost zámeckých pokojů a sálů spočívá v bohatosti empírových tvarů a barev. Z interiérů vyniká velký sál s výmalbou a šachovnicovými parketami z roku 1830, který je dodnes využívaný jako koncertní síň.

Zámecký areál je plný zeleně a najdete tu mnohé pozoruhodné dřeviny. Při dokončení přestavby původního dominikánského kláštera na empírový zámek kolem roku 1826 se začal modelovat i zámecký park, který navázal na parter bývalé klášterní zahrady a byl koncipován jako park krajinářský, který navazuje na bývalou oboru a zahrnuje i svahy hradního kopce. Tato podoba parku zůstala zachována dodnes. Krátkou procházkou od zámku směrem do kopce dojdete za pár minut přímo k hradu Boskovice.

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Zámku Boskovice.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.