Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Vyškovský betlém se rozšíří o vozku a dvoumetrové koně
Dřevěný betlém na Masarykově náměstí se i v letošním roce rozšíří o nové prvky. Povoz budou táhnout dva koně, které bude řídit kočí. Rozměrný prvek je rozložený do dvou let, za rok se totiž na povozu objeví tři figury, které vozka dopraví právě k Ježíškovi. Povoz se dočká i dřevěného zastřešení. Autorem je znovu vyškovský umělecký řezbář Tomiš Zedník, na provedení se dlouhodobě podílí se svým otcem Bohumírem. Záměr rozšiřování betléma je naplánovaný až do roku 2026.
Nový plavecký komplex v Lužánkách zahajuje provoz pro veřejnost, otevřený bude denně
První provozní zkoušku po 16 měsíců trvající dostavbě a rekonstrukci za více než 444 milionů korun už má komplex Bazénů Lužánky za sebou, proběhly zde první závody i školní výuka plavání. Symbolicky pak byl další ze strategických projektů města Brna dokončen dnešním dopoledním slavnostním přestřižením pásky, od 14 hodin se areál otevírá veřejnosti.
Žabiny pokřtí knihu k 30. výročí. Dorazí i klubové legendy
Basketbalové Žabiny přichystaly křest knihy vydané ke 30. výročí brněnského sportovního klubu. Slavnostní chvíle se uskuteční ve čtvrtek 12. října od 18 hodin v hale Rosnička před zápasem EuroCupu se španělským celkem Cadi La Seu.
Den architektury myslí i na nejmenší, děti si zahrají na architekty nebo vyrazí na pátrací hry
Tento pátek 29. září začíná po celé republice festival Den architektury, který nabízí objevné výpravy za architekturou známou i neznámou. Děti jsou samozřejmě vítány na všech festivalových procházkách a exkurzích, ale speciálně pro ně jsou zejména o festivalovém víkendu připraveny na celé řadě míst nejrůznější tvůrčí workshopy a další akce, na kterých si mohou třeba zahrát na architekty. Konkrétní místa pak poznají díky dobrodružným pátracím hrám.
Letní škola s Kolumbem v muzeu
Znojemské základní školy v uplynulém týdnu rozjely Letní školu s Kolumbem. Vedle sportování nebo poznávání místních památek nezapomněly ani na Jihomoravské muzeum.
Brněnská zoo získala žirafího samce
Roky čekání jsou u konce. Do brněnské zoo dorazil v pátek ráno nový žirafí samec. Khari, jak se nový obyvatel Mniší hory jmenuje, se narodil 26. dubna 2019 ve Whipsnade Zoo ve Velké Británii. Do Brna se měl původně vydat v roce 2021, ale situace po brexitu byla administrativně natolik nepřehledná a složitá, že se musel příjezd několikrát posunout.
Šmoulové na léto rozšířili svůj dobrodružný park o spoustu atrakcí
Oblíbení šmoulové si na léto pro své návštěvníky připravili spoustu nových atrakcí, a hlavně postavili velkou venkovní zábavní zónu. Děti si tak užijí legraci v bazénu s lodičkami, na skákacích hradech či dřevěných prolézačkách a pískovištích. Uvnitř na ně čeká kromě rozšířené LEGO herny úplně nová fun play zóna plná skluzavek a balónků nebo dostihová dráha s plyšovými poníky.
Punkevní jeskyně si připomínají již 90 let s podzemní plavbou v současné podobě
Již devadesát let se mohou návštěvníci oblíbených Punkevních jeskyní v Moravském krasu na Blanensku kochat podzemní plavbou na motorových lodích v současné délce a podobě. Nejprve projdou „suchou nohou“ krápníkovými dómy na dno propasti Macochy a poté se dostanou k podzemnímu přístavišti, ze kterého plují 450 metrů po ponorné řece Punkvě, s mezizastávkou ve zdobném Masarykově dómu, až přes vývěr Punkvy do přístaviště na povrchu v Pustém žlebu.
Opravdovou vlnu kulturních zážitků přinese léto ve Znojmě
Historický zážitkový program pro děti, koncerty cimbálových muzik a nejrůznějších hudebních těles, chill out party u rotundy, divadelní představení nebo tematické prohlídky pro děti i dospělé lákají do historického centra Znojma během letních prázdnin.
Trojdílný festival regionálních chutí láká nejen na gastronomii, ale i na skvělou hudbu
Regionální pochutiny a k tomu produkce známých hudebních interpretů: jestli vám dává toto spojení smysl, neváhejte. Navštivte Miroslav, Letovice a Veselí nad Moravou, které budou v průběhu léta hostit celodenní slavnosti zasvěcené regionálnímu jídlu a pití.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Letectví

3. března 2005

američan Steve Fossett obletěl jako první člověk svět bez mezipřistání a tankování paliva.

Technika

3. března 1940

proběhla s úspěchem zkušební jízda lanovky na Pustevny a následující den začal pravidelný provoz.

Vesmír

3. března 1978

se raketa Sojuz 28 s Vladimírem Remkem na palubě spojila s výzkumnou stanicí Saljut 6. Posádka Sojuzu Gubarev a Remek přešli na palubu Saljutu.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí