Zpravodajství / ARCHÍV

Školní potřeby pomůžou dětem z Klokánku, Chovánku a dětského domova Dagmar
Začátek roku je už pevně spjat se sbírkou pro organizace starající se o děti v Brně. Letos se koná již pošesté a tentokrát se zaměřuje na školní potřeby. Ty pomůžou dětem z Klokánku, Chovánku a dětského domova Dagmar.
V loňském roce se narodilo ve znojemské nemocnici 902 dětí, z toho šestery dvojčata
Ve znojemské nemocnice vloni přišlo na svět 902 dětí. Nejvíce dětí se narodilo v měsíci říjnu. Troje dvojčata přišla na svět už v lednu a nejvíce dětí v jeden den 17. listopadu. Mezi jmény dominoval Jakub a Sofie.
Do Brna dorazila druhá obousměrná tramvaj. Do ulic s cestujícími vyjede už na konci měsíce
V noci na dnešek přijela do vozovny v Medlánkách v pořadí již druhá tramvaj Škoda ForCity Smart 45T. Vůz s evidenčním číslem 1761 čekají typové zkoušky. Do provozu s cestujícími by měl vyrazit na konci ledna.
Další změny v dopravě v souvislosti s havarijním stavem železničního mostu přes Svratku v Brně
Správa železnic musela na konci prosince 2022 omezit provoz na železničním mostě přes Svratku v Brně hlavním nádraží. Důvodem bylo náhlé a výrazné zhoršení jeho stavu.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Ve znojemské nemocnici v pátek darovali prvodárci 13860 ml krve
Popáté se Nemocnice Znojmo zapojila do akce 450 ml NADĚJE. V rámci náboru prvodárců přišlo v pátek 45 zájemců. Krev darovali a mezi prvodárci mohla nemocnice přivítat 33 z nich.
Nový jízdní řád 2023 v Jihomoravském kraji
V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy v Jihomoravském kraji oproti stávajícímu jízdnímu řádu mírně vzroste.
Znojmo podpořilo kroužky pro téměř pět set znojemských dětí
V rámci opatření Kroužek pro každé dítě mohli rodiče v nepříznivé finanční situaci získat příspěvek na zájmové aktivity svého dítěte ve výši 1 600 korun. V rámci tohoto opatření město Znojmo přispělo na kroužek 473 dětem v celkové částce 673 070 korun.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí