EKONOMIKA / Investice

Hulín má ambiciózní plán investic pro rok 2023
 
Autor / zdroj foto: Zdeněk Dvořák

Hulín

V roce 2023 zahájí město Hulín rekonstrukci Sokolovny. Pro spuštění největší investice za poslední dvě desetiletí má radnice vše připravené včetně financování. V plánu jsou i další nové projekty a také dokončení těch, které byly zahájeny letos, jako například veřejností pečlivě sledovaná revitalizace parku Mezivodí.

„Na nic jsme nečekali, hned jsme se pustili do práce. Plán investic pro příští rok je ambiciózní, nicméně zcela v souladu s možnostmi našeho města. Věřím, že všechny nachystané projekty se nám podaří úspěšně zrealizovat,“ prohlásil Jaromír Žůrek, nový starosta města Hulína.

Kromě rekonstrukce Sokolovny budou v novém roce zahájeny také například výměna střechy na pavilonu základní školy a rekonstrukce chodníku na ulici Záhlinická, počítá se i s instalací vzduchotechniky s rekuperací v kuchyních základní a mateřské školy anebo s rekonstrukcí místního rozhlasu.

Pokračovat budou také letos zahájené projekty. Dokončena bude například revitalizace parku Mezivodí, kde už se na jaře počítá s výsadbou nové zeleně. „Osobně se moc těším na to, až se budeme moci všichni parkem projít. Děláme maximum pro to, aby se dílo podařilo. A také, aby se líbilo, přeci jen získává podobu pro příští desítky let,“ konstatoval Leoš Holubníček, který nyní zastává funkci místostarosty města.

Naplno bude pokračovat i výstavba nové ulice Vojtěcha Adamce, která vzniká v prostoru bývalých zahrádek v lokalitě ulice Wolkerova. Projekt počítá s položením veškerých inženýrských sítí pro výstavbu 18 rodinných domů, jednoho bytového domu s 18 byty, vybudováním nové komunikace s točnou, chodníky a veřejným osvětlením. V plánu jsou i investice a opravy v Záhlinicích. „Zejména se bude jednat o mateřskou školu, kde je ve špatném stavu odpadní potrubí. V této místní části máme v plánu i další náměty, které však musíme nejdříve připravit. V Chrášťanech bude dokončena výsadba kolem nové vodní nádrže,“ uzavřel Jaromír Žůrek.

Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.