KULTURA / Divadlo

Divadlo Boleradice zve na přehlídku amatérských divadelních souborů "Jarní Sešlost"

BOLERADICE

Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice v posledním měsíci sezóny připravil tradiční přehlídku amatérských divadelních souborů Jarní Sešlost a několik dalších představení ochotníků z Kyjova, Prahy a Krupky. V divadle bude také vystavovat své dílo malíř jižní Moravy Antonín Vojtek.

„Když jsme začátkem března představili program přehlídky Jarní Sešlost, netušili jsme, jaký zájem jednotlivá představení vyvolají. Nyní už zbývají v rezervaci pouze poslední místa, takže jen krátce připomínám: ve středu 30. dubna je to muzikál Saturnin od Vlastenecké Omladiny z Vídně, ve čtvrtek 1. května Nemrtvá nevěsta od Divadla Stodola z Jiříkovic, v pátek 2. května Zakázané uvolnění od DS Prkno z Veverské Bítýšky a v sobotu 3. května opět muzikál Malované na skle v podání DS Krakonoš z Vysokého nad Jizerou“, láká na program přehlídky předsedkyně spolku Iva Kahounová. Všechna představení přehlídky začínají vždy v 19:30 hod.

Druhou květnovou neděli jsou na programu představení z dětského předplatného Rodiče s dětmi do divadla. DS Opona z Kyjova přiveze kočičí pohádku Kocourek Modroočko. První představení, vyprodané do posledního místečka, začíná v 15:00 a na druhé, od 17:00 hod., je stále ještě volno. „Pro dětské diváky plánujeme ještě na konec května premiéru pohádky O Popelce. Na jevišti se představí naše začínající herecká generace. Přesný termín najdete začátkem května na našich webových stránkách“, zve Kahounová.

Posledním představením Jarního předplatného je vystoupení předního českého mima Michala Hechta. V Divadle Boleradice uvede svůj Kabaret beze slov – kaleidoskop nejrůznějších klasických i původních pantomimických etud a příběhů, které jsou prezentovány razantně, živočišně a vždy s humorným nadhledem. Představení začíná v sobotu 17. května od 19:30 hod.

Symbolickou tečkou za letošní divadelní sezónou bude mimořádně přidané představení s názvem Ať žijí nebožtíci! Divadelníci ze severočeského města Krupky přijedou v sobotu 31. května s kabaretním pásmem humorných monologů, které je složeno z vynikajících literárně dramatických textů D. Learyho, V. Hradské, A. Nicolaje a propojeno živou hudbou a slovem konferenciéra. Tímto posledním představením letošní sezóny si také herci v Boleradicích připomenou první desetiletí činnosti svého spolku bratří Mrštíků v nově rekonstruované budově.

Autor / zdroj: Jiří Janda

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.