AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

V Brně vznikne první lesní mateřská škola zřízená městskou částí, Bosonohy ji uvedou do provozu od nového školního roku 2024/2025
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Brno

Zastupitelstvo městské části Brno-Bosonohy na svém zasedání 14. prosince 2023 schválilo změnu zřizovací listiny ŽS a MŠ Bosonohy a přidalo jí lesní mateřskou školu. Stávající přírodní dětský klub funguje v Bosonohách již 7. rokem, novinkou bude jeho přeměna na lesní mateřskou školu s kapacitou 20 dětí. Vznikne tak první lesní mateřská škola v Brně, zřizovaná městskou částí, a i v rámci Jihomoravském kraji bude škola tohoto typu spíše raritou.

„V lesní mateřskou školu se přemění přírodní dětský klub, který u nás funguje již sedmým rokem, je zavedený a funguje velmi dobře. Naším záměrem je rozšířit nabídku předškolního vzdělávání pro naše děti z Bosonoh. Zájem o tento způsob vzdělávání je mezi rodiči stále větší. Je to trend, který vnímáme, a proto tento krok děláme,“ uvedl starosta MČ Brno-Bosonohy Martin Černý (KDU-ČSL).

„Tímto krokem se také školka stane pro rodiče dětí dostupnější. Díky tomu, že může být vedena v registru, nebude potřeba hradit takové náklady ze strany rodičů. Provoz nás bude stát stejně jako u kamenné školky, tedy ušetříme za energie, a naopak větší náklady vynaložíme na dovoz jídla, protože jídlo budeme vozit ze školní kuchyně stávající kamenné školky. Naší prvotní investicí bude odkup stávajícího vybavení, maringotky, jurty, týpí a zázemí s toaletami. Do budoucna bychom rádi pořídili elektromobil na převoz jídla,“ doplnil starosta Černý

Důležitá je spolupráce a komunikace všech zúčastněných stran, proto je vedení tamní radnice od počátku v kontaktu i s ředitelem ZŠ, který záměr vítá. „Už nyní se připravují veškeré administrativní úkony, aby bylo vše na září 2024 připraveno. Kritéria výběru se budou teprve připravovat, stejně jako den otevřených dveří nové školky,“ uzavřel Černý.

Autor / zdroj: Martin Černý

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.