AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Jeden milion naočkovaných dávek, Jihomoravský kraj překonal další magickou laťku
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Jihomoravský kraj

Milion. Počet naočkovaných dávek vakcín v Jihomoravském kraji ve čtvrtek 8. července 2021 překonal magickou hranici. Jižní Morava je v celostátních statistikách na druhém místě za hlavním městem Prahou.

„Musím v této chvíli poděkovat všem, kdo se nechali naočkovat. Projevili tak mimořádnou společenskou odpovědnost. Poděkování za profesionálně odvedenou práci patří všem subjektům, které očkování provádějí. A to ať už jde o očkovací místa v kraji, která do této chvíle aplikovala přes 850 tisíc dávek, nebo praktické lékaře, kteří jich naočkovali 150 tisíc. Mimochodem toto číslo hovoří o tom, že na jižní Moravě praktici očkují nejvíce ze všech krajů České republiky,“ konstatoval dnes v prostorách očkovacích centra na brněnském výstavišti hejtman Jan Grolich. Aktuálně je na tom Jihomoravský kraj ze všech našich regionů nejlépe, co se týká odbavování registrovaných (tedy délky front).

I přes překonanou „laťku“ jednoho milionu podaných dávek platí, že očkování má smysl. Hejtman apeluje především na vakcinaci ještě nenaočkovaných – zejména seniorů.  „Skupina 65+ je naprosto zásadní proto, aby v následující vlně nezačal znovu vznikat tlak na nemocnice,“  vysvětluje hejtman.

Dle oficiálních statistik Ministerstva zdravotnictví je zhruba každý pátý diagnostikovaný na covid-19 ve věkové skupině 65+ hospitalizovaný, každý desátý diagnostikovaný nad 65 let zemře.  Očkování by pak v případě nákazy mělo výrazně zmírnit průběh onemocnění. Aktuální zájem o očkování ve skupině 65+ se pohybuje kolem 80 procent.

Autor / zdroj: Markéta Chumchalová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.