AKTUÁLNĚ / Doprava

Znojemská městská autobusová doprava v novém kabátě. Přijďte vyzkoušet nové autobusy
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage/Leviathan

Znojmo

Od nového roku bude městskou hromadnou dopravu zajišťovat nový dopravce, akciová společnost Autobusy Karlovy Vary. Ve Znojmě budou jezdit nové moderní autobusy, které si zájemci mohou vyzkoušet již v sobotu 3. září. „Přijďte si nové autobusy nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet na vlastní kůži,“ zve starosta města Znojma Jakub Malačka.

Ukázka autobusů se bude konat v sobotu 3. září na Horním náměstí od 10:00 do 16:00 hodin. „Bude také možné se autobusy zdarma projet. Cestující si mohou vyzkoušet zcela novou trasu na Cínovou horu, trasu do obce Dobšice, na ulici Pražská, do městské části Oblekovice a Přímětice,“ říká Přemysl Karpíšek, předseda dopravní komise Rady města Znojma.

„Do Znojma přivezeme ukázat dva autobusy, a to Mercedes Benz CONECTO a ISUZU NOVICITI LIFE. Cestující si budou moci autobusy detailně prohlédnout, zodpovíme případné dotazy a od 12:00 hodin zahájíme ukázkové jízdy,“ popisuje Zdeněk Suchan, předseda představenstva společnosti Autobusy Karlovy Vary.

Co nové autobusy nabídnou

Nový smluvní vztah s dopravcem bude znamenat modernější autobusy, více linek, častější spoje do městských částí i snadnější cestování maminek s kočárky. Autobusy budou nízkopodlažní, klimatizované, s možností nástupu všemi dveřmi a každý autobus bude opatřen sčítačem cestujících.

Dle podmínek zadávacího řízení nebudou smět ve Znojmě jezdit autobusy starší 12 let, přičemž průměrné stáří vozidel nesmí přesáhnout 9 let. Cestující budou moci pohodlně uhradit jízdné na více místech než jen u řidiče.  Bude také možné bezplatně přestupovat mezi linkami.

„Novinky nebudou jen v technickém vybavení autobusů. Počítáme do budoucna také s navýšením obslužných kilometrů o 57 %. Od nového roku přibydou zcela nové linky pro Cínovou Horu, ulici Koželužskou a Městskou plovárnu Louka na ulici Melkusova,“ popisuje Jakub Malačka. Dojde i k navýšení frekvence víkendových spojů a spojů do městských částí. Dále se bude řešit návaznost MHD na dopravu například krajských linek z Brna. 

Autor / zdroj: Soňa Bystřická

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.