AKTUÁLNĚ / Ekologie

Jak se bude o adventu a Vánocích svážet v Budějovicích odpad
 
Autor / zdroj foto: Ing. Lenka Zvonková

České Budějovice

Svoz komunálního odpadu v Českých Budějovicích bude v průběhu vánočních svátků probíhat dle platného harmonogramu. Svoz separovaného odpadu již byl posílen, stejně jako svoz odpadkových košů v centru města. Společnost FCC České Budějovice, která ve městě svoz odpadu zajišťuje, apeluje na občany, aby vánoční stromky odkládali buď u stanovišť na separovaný odpad, nebo u kontejnerů na komunální odpad.

Také v letošním roce se odpad v období vánočních svátků bude svážet tak, jak jsou občané zvyklí. Tedy mezi šestou hodinou ranní a desátou večerní. Z provozních důvodů se ovšem může stát, že se svoz uskuteční v jinou denní hodinu, než bývá obvykle.

Dle platného harmonogramu bude svážen také separovaný odpad. „Opět byl posílen svoz nádob na plast, papír i sklo, zejména na sídlištích. Naplněnost jednotlivých nádob bude monitorována a plné kontejnery budou operativně, dle aktuálních možností, vyváženy,“ říká náměstek primátorky Michal Šebek. „Posílen byl také svoz odpadkových košů v centru města a na náměstí Přemysla Otakara II.,“ dodává.

Společnost FCC České Budějovice nasadila do provozu také tzv. odpadová taxi, která jezdí nad rámec běžného podzimního a zimního svozu, 7 dní v týdnu. Nahromaděný odpad svážejí podle pokynů dispečinku, městské policie a magistrátu.

Svoz vánočních stromků začne hned po Novém roce – v pondělí 2. ledna. „Stromek nepatří na libovolné místo na chodník, dovnitř nádoby na komunální odpad, ani k nádobám na bioodpad. Prosíme občany, aby stromky odkládali u stanovišť na tříděný odpad, na sídlištích u klasických kontejnerů. Obsluha svozového vozu stromky naloží a odveze,“ připomíná Roman Braný ze společnosti FCC České Budějovice. 

Svoz stromků z ulic bude pokračovat až do 20. února. Poté je bude možné odnést do sběrného dvora. Stromky je třeba očistit od ozdob, například zapomenutý například háček nevadí. Materiál ze stromků poslouží k dalšímu využití, zejména jako součást biomasy pro výrobu tepla v zařízení k tomu určených. Zbytky stromků, které nelze využit pro výrobu tepla, slouží jako technologický materiál pro rekultivaci kalojemů.

Provozní doba sběrných dvorů na území města v průběhu vánočních svátků a konce roku

Sobota      24. 12. 2022            otevřeno

Neděle      25. 12. 2022            zavřeno

Pondělí      26. 12. 2022            zavřeno

Sobota      31. 1. 2022             otevřeno

Neděle      1. 1. 2023               zavřeno

Harmonogram svozu vánočních stromků z území statutárního města Č. Budějovice

Po – Vltava, Máj, Šumava, H. Dvory, Zavadilka, České Vrbné

Út – S. Vrbné, Třebotovice, Kaliště, N. Vráto, Husova kolonie

St – střed města, Pražské předměstí, Havlíčkova kolonie, Kněžské Dvory, Nemanice

Čt – Vltava, Máj, Šumava, H. Dvory, Zavadilka, České Vrbné

Pá – Rožnov, N. Hodějovice, Mladé

Svoz stromků bude probíhat v období od 2. 1. 2023 do 20. 2. 2023.

 

Autor / zdroj: Jitka Brůha Welzlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.