AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Freeport Fashion Outlet připravil s neziskovou organizací Podané ruce
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Chvalovice

Centrum Freeport Fashion Outlet se sídlem v Hatích na Znojemsku ve spolupráci s organizací Podané ruce, o.p.s. připravilo pro své návštěvníky i zaměstnance možnost se bezplatně otestovat na přítomnost viru Covid-19. Testování pro české občany bude zdarma, aktuálně se zvažuje i možnost bezplatného testování pro návštěvníky z Rakouska.

Podle Jana Procházky, ředitele centra Freeport Fashion Outlet, je hlavním cílem zřízení odběrového místa maximální posílení bezpečnosti návštěvníků i personálu. Právě zajištění potřebných pravidelných testů pro více než 300 zaměstnanců pracujících v centru stálo u základu celé myšlenky.  Kapacita místa bude zpočátku 1200 testů týdně, může však být flexibilně navýšena v případě zvýšeného zájmu. Odběrové místo začne být v provozu od 10.5. registrovat se však bude možné již nyní.

Českým občanům je testování v rámci stanoveného limitu hrazeno zdravotními pojišťovnami, možnost poskytovat testování občanům Rakouska je nyní v řešení. Samoplátci se mohou nechat testovat za poplatek 500 kč. V odběrovém místě budou prováděny antigenní testy, momentálně probíhají také jednání o možnosti poskytovat i PCR testy.

Odběrové místo bude umístěno v speciálních stanech přímo u vstupu do centra, prostory včetně potřebného zázemí poskytl Freeport Fashion Outlet zdarma, město Znojmo pak zapůjčilo stany a organizace Podané ruce zajistí odborný personál a celou logistiku spojenou s provozem.

Odběrové místo bude v provozu čtyři dny v týdnu, zájemci o testy se však musí registrovat on-line.  V případě volných kapacit postačí registrace i několik minut před plánovanou návštěvou.

„Velký díky patří organizaci Podané ruce za to, že dokázali flexibilně zareagovat a odběrové místo zřídit. Jejich pomoc nám pomáhá zajišťovat nejen bezpečí, ale také možnost udržet obchodní centrum, které přímo zaměstnává stovky lidí, v provozu,“ doplňuje Procházka.

Podle Kamily Zouharové, vedoucí koordinátorky mobilního testování z organizace Podané ruce, bude odběrové místo ve Freeportu v pořadí již třetím velkým, které organizace provozuje. První a největší bylo zřízeno na brněnském výstavišti.

„Naše organizace se dlouhodobě věnuje pomoci lidem s různými druhy závislostí či lidem v tíživé životní situaci, s nástupem šíření viru Covid-19 jsme rozšířili naše zaměření na boj s touto zákeřnou nemocí,“  říká Zouharová.

Podle Procházky je vznik odběrového místa důležitý, protože testovacích kapacit stále není dost a nedaleké odběrové místo u muzea Terra Technica je určeno primárně „pendlerům“, pro ty naopak místo ve Freeportu sloužit nebude.

„Zřízení odběrového místa v prostorách našeho centra je jedním z kroků, kterými chceme přispět k omezení šíření viru. Je skvělé, že se podařilo zřídit odběrové místo v lokalitě, kde je to skutečně potřeba, tedy v blízkosti hranic, města Znojma i míst, kde lidé pracují i nakupují,“ uzavírá Procházka.

Ve Freeportu je pro zvýšení bezpečnosti navíc instalován také například speciální dezinfekční rám a samozřejmostí je pak striktní dodržování všech bezpečnostních nařízení i doporučení.

Zaregistrovat se můžete na www.covidtestfreeport.cz

Otevírací doba odběrového místa

Pondělí 9:00-12:00

Středa 9:00-12:00

Pátek 14:00-17:00

Sobota 10:00 -14:00

 

Autor / zdroj: Ivo Čižmár

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.