AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Tvoříme Znojmo má před sebou 4. ročník! Jak zlepšíte své okolí letos?
V roce 2020 byl realizován projekt revitalizace sportovní plochy hřiště vč. doplnění herních prvků.  
Autor / zdroj foto: Tvoříme Znojmo

Znojmo

V první dubnový den odstartoval čtvrtý ročník participativního rozpočtování – projekt Tvoříme Znojmo!  „Nenechávejte si své nápady pro sebe a dejte nám vědět, co vám ve vašem okolí nebo přímo ve vaší ulici chybí,“ vyzývá starosta Znojma Jakub Malačka, který stál v roce 2018 u zrodu projektu.

Svůj návrh může podat každý občan s trvalým pobytem ve Znojmě (vč. městských částí) starší 18 let. Navrhované projekty by měly mít minimální hodnotu 50 000 korun a maximální 1 000 000 korun. Celkem ze svého rozpočtu město vyčlenilo 2 miliony korun na návrhy umístěné ve městě Znojmo a 2 miliony na návrhy v městských částech.

Harmonogram projektu

Návrhy je možné podávat od 1. dubna do 31. května. Následovat bude hodnocení návrhů z hlediska jejich realizovatelnosti. Během léta (nejpozději v srpnu) se spojí s navrhovateli koordinátorka projektu s informací, zda byly jejich návrhy úspěšné a postupují tak do další fáze projektu. Každý navrhovatel, jehož návrh projektu bude splňovat povinné náležitosti a bude proveditelný, musí prezentovat návrh na veřejné prezentaci 2. září 2021.

Na veřejné prezentaci proběhne jediná možnost osobního hlasování. Podporu pro své projekty mohou navrhovatelé získat poté v online hlasování (6. – 30. září 2021). Vítězné návrhy musí projít schválením radou a zastupitelstvem města. Realizace projektů pak nastane v roce 2022.

Jak vytvořit projekt poradí koordinátorka

Všechny potřebné informace o participativním rozpočtu, jsou začleněny v dokumentu Pravidla 2022. Pravidla definují veškeré náležitosti, které musí projekty splňovat (rozpočet, umístění, popis projektu, kam jej odevzdat aj.), a obsahují také samotný přihlašovací formulář návrhu. Kdo si neví rady, může kontaktovat přímo koordinátorku projektu Soňu Bystřickou (sona.bystricka@muznojmo.cz, 730 524 153) a domluvit si i osobní setkání. Pravidla projektu najdete na webu tvorimeznojmo.cz.

Návrh lze podat třemi způsoby:

  1. Prostřednictvím Portálu Občana Znojmo, kde navrhovatel vyplní online formulář. Pro podání je nutná jednoduchá registrace do systému.
  2. Elektronickou poštou – navrhovatel si formulář stáhne na tvorimeznojmo.cz, vyplní a zašle na e-mailovou adresu koordinátora (sona.bystricka@muznojmo.cz).
  3. Poštou – vytisknutý a vyplněný formulář navrhovatel zašle v zalepené obálce poštou na adresu Městský úřad Znojmo – oddělení vnějších vztahů, (Obroková 1/12, 669 02 Znojmo, na jméno Soňa Bystřická, případně odevzdá obálku osobně na podatelně úřadu (na stejné adrese).

Autor / zdroj: Soňa Bystřická

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.