AKTUÁLNĚ / Společnost

Respirátory si vyzvedlo 71 % Znojmáků
 
Autor / zdroj foto: Zuzana Pastrňáková

Znojmo

Znojemská radnice vydávala od začátku března až do včerejška respirátory svým obyvatelům. Na pět respirátorů měl nárok každý, kdo je starší dvou let a má trvalý pobyt ve Znojmě a jeho městských částech, tedy celkem cca 32 530 lidí. Své respirátory si vyzvedlo 71 % Znojmáků.

„Celkem jsme na výdejním místě na zimním stadionu a v městských částech vydali 115 650 respirátorů 23 122 obyvatelům Znojma. Chtěl bych moc poděkovat všem našim zaměstnancům, kteří se o výdej respirátorů postarali. Od občanů mám pozitivní zpětnou vazbu, že vše probíhalo hladce a v příjemném duchu. Poděkování patří i předsedům městských částí za spolupráci, někde to totiž byli oni, kteří v obci respirátory přímo doručovali místním,“  říká starosta Jakub Malačka.

„Seniorům bydlícím v domech s byty zvláštního určení či v domech pro seniory respirátory doručili pracovníci a pečovatelky osobně. I tem patří velké dík,“  dodává starosta.

Ti, kteří si nevyzvedli respirátory v městské části či na zimním stadionu, tak si je mohou vyzvednout nyní na podatelně Obroková 1/12, a to každý den v pracovní době podatelny.

Znojemská radnice nakoupila celkem 170 000 respirátorů třídy FFP2 s evropskou certifikací za 10,90 korun za kus, nejvýhodnější cenu a termín dodání nabídla z 13 firem místní společnost Daros. Zbylé respirátory budou sloužit pro potřeby města, jeho příspěvkových organizací a pro Městskou policii.

Autor / zdroj: Zuzana Pastrňáková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.