Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 29.4.2013

Čím (ne)zapíjet léky? Nejen alkohol vám může uškodit!

Asi každý ví, že zapíjet Ibalgin panákem slivovice není nejlepší nápad. Je ale spoustu dalších tekutin, které minimálně omezí účinky léku.


Post
Zajímavosti 28.4.2013

Kopírování se stalo náboženstvím. Novou víru uznalo i Švédsko

Kopírování informací je svaté. Tak zní heslo nového náboženství, které uznalo Švédsko, a jehož první kostely stojí už v USA. Víra kopimismus dostala ve Švédsku zelenou také od ministerstva financí a dostává se jí tak vládní finanční podpory.


Post
Zajímavosti 28.4.2013

Králi Richardovi III. lékaři trhali tělo

Bolest, která mu rvala tělo. Tak vypadala léčba skoliózy (deformace páteře) anglického krále Richarda III.


Post
Krása a zdraví 28.4.2013

Pozor! Rybí pedikúra není bez rizika, místo zdravých nožek můžete něco chytit

Jako houby po dešti vznikají po světě i v Česku stále nové "rybí pedikúry", kdy vám malé rybky provádí masáž a čištění nohou. Strčit nohy do umyvadla s rybkami však může představovat riziko, místo osvěžení si můžete odnést plísně a další nemoci.


Post
Dům, byt, zahrada 28.4.2013

České domácnosti jsou plné bakterií. 8 nejhorších míst

Bakterie jsou všudypřítomné a výjimkou není ani naše domácnost. Která místa jsou z tohoto pohledu nejnebezpečnější? A jak zařídit, aby doma bylo všechno čisté? To se dozvíte ve velkém přehledu.


Post
Celebrity 28.4.2013

Marek Vašut otevřeně o ženách: Co se mu na nich líbí?

Herec Marek Vašut (53), svůdník českého showbyznysu, dorazil jako porotce okukovat studentky na univerzitní soutěž krásy. Jaké ženy má nejraději?


Post
Zajímavosti 28.4.2013

Čtou cizí sms a emaily muži nebo ženy? Známe výsledky

Textové zprávy nebo maily svého partnera či někoho z okolí si tajně prohlédlo 40 procent Čechů, 60 procent z nich se ke svému činu následně přiznalo. Tajné čtení zpráv a mailů přiznalo 43 procent žen a k porušení důvěry se přiznalo jen 37 procent mužů.


Post
Krása a zdraví 28.4.2013

Vědci tvrdí: Alergie chrání před rakovinou! Jak je to možné?

Málokdo by na alergii našel něco pozitivního. Někdo jedno pozitivum přece jen našel. Je to profesor Sherman a jeho tým z Cornell University ve státě New York. Podle těchto vědců totiž právě věčné kýchání, pálení očí, smrkání a svědění chrání před rakovinou.


Post
Krása a zdraví 26.4.2013

Jak vyzrát na potravinovou alergii? Víme, na které potraviny si dát pozor

Potravinovou alergií trpí zhruba 4 % naší populace. U dětí do 3 let je toto procento až dvojnásobné. Někdy časem vymizí, jindy zůstane po celý život. Jsou ale i lidé, u kterých se alergie na potraviny objeví poprvé až v dospělosti. Lékaři vytvořili "velkou osmičku alergenů". Podívejte se, které potraviny alergiky trápí nejvíce.


Post
Zajímavosti 26.4.2013

Jaké zvíře je pro člověka nejnebezpečnější? Výsledek vás překvapí

Ze zvířat je největší hrozbou pro člověka pavián, tvrdí vědci z Univerzity v Granadě. Roztomilá zvířátka totiž na člověka přenášejí nejnebezpečnější choroby světa.


Post
Krása a zdraví 26.4.2013

Máte nadváhu? Hrozí vám alergie víc než jiným

O tom, že vše může souviset se vším, jste asi už někdy slyšeli. Nejinak je to ve vztahu alergie a obezity. Obezita a nadváha mohou mít souvislost se zhoršením zdravotního stavu i astmatiků.


Post
Krása a zdraví 25.4.2013

POZOR, kuřecí maso není zas tak zdravé! Způsobuje střevní nemoci

Mysleli jste si, že kuřecí maso je tou nejlepší volbou? Omyl. Toto maso totiž bývá relativně častou příčinou střevních onemocnění – alespoň podle zprávy Amerického střediska pro vědu ve veřejném zájmu (CSPI).


Post
Krása a zdraví 25.4.2013

Klíšťata se rychle probrala a začínají útočit. Chraňte se

Rychlý nástup teplého počasí je doslova výzvou pro start klíšťat. Jejich sezóna vypukla, na pozoru by měli být nejen výletníci, kteří vyrazí do přírody, ale i zahrádkáři. Aktivita klíšťat bude v příštích dnech téměř na nejvyšším stupni a to od středy až do soboty, kdy dosáhne osmého stupně z deseti.


Post
Krása a zdraví 24.4.2013

Příroda rozkvetla a Češi trpí. Jak bojovat s alergií? Čtěte rady odborníka

Konečně je tu jaro! Všichni jásají, tedy kromě alergiků, kterým nastávají nepříjemné dny. Co dělat, abyste měli co nejméně nepříjemnosti? To prorzadil v rozhovoru alergolog a imunolog Petr Strnad.


Post
Krása a zdraví 23.4.2013

Každé šesté dítě trpí obezitou. Rodiče volají: Zakažte automaty na sladkosti

Téměř šestina českých dětí trpí nadváhou či obezitou, přiznávají to jejich rodiče. Ti sami nevylučují, že k nadváze jejich potomků v hojné míře přispívají školní automaty na sladkosti, které by se měly podle jejich názoru zakázat. Psychickými problémy spojenými s nadbytečnými kily pak trpí třetina dětí.


Post
Krása a zdraví 22.4.2013

Migréna? Mohou za ni slabé nervy

Už mě zase bolí hlava, já mám migrénu. Tuhle větu slyšel z nás téměř každý a mnoho tento pocit zažilo na vlastní kůži.


Post
Krása a zdraví 22.4.2013

Pozor na jaře na chatách: Hlodavci mohou přenášet tularémii nebo hantaviry

Doby, kdy se lidé báli krys (respektive jejich blech), protože přenášejí mor, jsou snad už definitivně za námi. Plno dalších nemocí ale můžete chytit i při první jarní návštěvě chaty, kde najdete plno myšinců nebo přerostlého potkana. Jednou z nich je například leptospiróza.


Post
Krása a zdraví 22.4.2013

5 tipů, jak do léta zhubnout zdravou a přírodní cestou

Duben je pro mnoho lidí obdobím první fáze hubnutí a tvarování těla do plavek či lehkých letních oděvů. V dnešní době je však velice snadné se ztratit v nepřeberném množství podpůrných produktů, jež jsou na trhu nabízeny.


Post
Krása a zdraví 21.4.2013

O svůj chrup nejvíce dbají mladé ženy, opakem jsou muži dvacátníci z Prahy

Z hlediska preventivních návštěv u zubařů a dentálních hygieniků si nejhůře stojí muži ve věku 20 až 29 let z Prahy. Proti tomu nejpoctivěji o svůj úsměv pečují mladé ženy mezi 15 a 19 rokem života, prostřednictvím výsledků průzkumu v Česku a na Slovensku to v pondělí uvedla společnost GfK.


Post
Krása a zdraví 21.4.2013

Dejte si pozor! Při alergii na HMYZ můžete i ZEMŘÍT!

Vosa, včela, sršeň nebo mravenec. To je hmyz, jehož útok na člověka nejčastěji končí alergickou reakcí. Může ale skončit i smrtí!


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě