Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 4.6.2013

Zdravotnické potřeby bez čekání v lékárně a tahání tašek

Nakupování je činnost, která vás připraví nejen o peníze, ale často také o množství času a energie. Objíždět lékárny a drogerie kvůli akcím je sportem, za nějž nejen že se nerozdávají medaile, ale po zvážení úsilí a času můžete zjistit, že vás ta úspora vyšla vlastně velmi draho.


Post
Krása a zdraví 2.6.2013

Jogurty jsou díky nízkému glykemickému indexu vhodné i pro redukční dietu

Lidé s redukční dietou by měli pečlivě sledovat takzvaný glykemický index, který udává rychlost využití glukózy z konzumované potraviny lidským organismem. Vhodné jsou pro ně zejména potraviny s nižším glykemickým indexem. Mezi ně patří například většina ovoce a zeleniny, ořechy, tmavá rýže a tmavý chléb a také mléko a jogurty.


Post
Krása a zdraví 2.6.2013

Víte, co to je CHOPN? Ročně zabije 2400 Čechů

Zhruba 800 tisíc Čechů trpí Chronickou obstrukční plicní nemocí neboli CHOPN, ale mnoho z nich o tom vůbec neví. Když se pak choroba zcela projeví, je už pozdě. Ročně je hospitalizováno přibližně 16 tisíc osob a až 2400 z nich nemoci za rok podlehne.


Post
Zajímavosti 1.6.2013

Jak předpovědět počasí? Sledujte žáby, mravence, ptáky, ryby, kočky a psy

Počasí vyvádí psí kusy. V květnu sněží a teploty jsou skoro jako v březnu. S tím nic nenaděláme, ale můžeme se ho alespoň naučit předvídat. Jak? Pozorováním zvířat. Na předpovídání počasí jsou mnohem citlivější než my.


Post
Celebrity 31.5.2013

Šokující přiznání Dády Patrasové: Prožila jsem klinickou smrt

Herečka Dagmar Patrasová (57) po letech poprvé promluvila o děsivém zážitku. Královna dětských srdcí prodělala klinickou smrt.


Post
Zajímavosti 30.5.2013

Čeká lidstvo nová doba ledová?

Jaro a léto se stanou minulostí, svět čeká v následujících letech jen zima se spoustou sněhu a silnými mrazy, které vystřídá podzimní počasí. To je názor ruských vědců, vedených šéfem oddělení vesmírných studií Pulkovské observatoře v Petrohradě Habibullem Abdusamatovem.


Post
Krása a zdraví 28.5.2013

Hrůzné obavy se potvrdily: Na novou ptačí chřipku žádné léky nezabírají

Laboratorní testy potvrdily obavy lékařů. Nový kmen ptačí chřipky H7N9 zkoumaný u všech tří nakažených lidí, je odolný vůči celé skupině antivirotik, včetně Tamiflu. Žádné léky tedy nezabírají, uvedla v úterý agentura AFP s odvoláním na studii zveřejněnou v odborném časopise The Lancet.


Post
Dům, byt, zahrada 28.5.2013

Období grilování a táboráků je tu

Grilování získalo u Čechů v posledních letech velkou oblibu a snad v každé rodině již existuje nějaký typ grilu. Pečení si užíváme na zahradách, balkonech či terasách. Způsob přípravy jídla tímto způsobem je prostě populární, ale leckdy zapomínáme na spoustu drobností, které by mohly příjemné chvíle u grilu zkazit.


Post
Krása a zdraví 28.5.2013

Pozor na pet láhve. Uvolňuje se z nich smrtící bisfenol, který vyvolává RAKOVINU

Obklopili jsme se plasty a vůbec si neuvědomujeme, že v nich číhá smrtící nebezpečí. Například pet láhve uvolňují nebezpečný bisfenol, který způsobuje rakovinu.


Post
Zajímavosti 27.5.2013

Kdo tráví více času v ložnici? Majitelé domů, nebo bytů?

Čech, který vlastní rodinný dům, stráví nejvíce času v ložnici. Vlastník bytu naopak v obýváku u televize, tvrdí průzkum.


Post
Krása a zdraví 26.5.2013

Vědci varují před nápoji s bublinkami! Zdraví škodí stejně jako pervitin

Nejnovější studie odhalila, že nadměrná konzumace perlivých nápojů má na zuby stejně devastující účinek jako pervitin nebo crack. Škodí i dalším částem lidského organismu.


Post
Celebrity 26.5.2013

Lhářka Ornella: Má jen základku, takže na vysokou školu v žádném případě nemůže!

Ornella Štiková (20) evidentně dostane, co si zamane. Některé zákony ale respektovat musí. Když nemá maturitu, nemůže studovat Akademii múzických umění, jak by chtěla.


Post
Krása a zdraví 26.5.2013

Víte, kolik utratí ženy za kosmetiku?

Rtěnka, která vypadla v taxíku, kosmetická taštička zapomenutá u bývalého přítele, rozbitá lahvička s parfémem, zlomené konturovací tužky. Řeklo by se běžné nehody každé ženy, když se ovšem napočítají, celková suma vyrazí dech.


Post
Krása a zdraví 26.5.2013

Kde v Česku žijí největší nešikové? Přečtěte si o nejkurióznějších nehodách

Žádné zlaté ručičky, jak se o Češích traduje, ale nešikové, kteří přeceňují své síly. Alespoň tak to vypadá podle statistik z chirurgických ambulancí.


Post
Krása a zdraví 25.5.2013

"Sluneční" vitamín pomáhá léčit astma

Vitamín D, který získáváme ze slunce, může pomáhat astmatikům v jejich nemoci. Doba pobytu na sluníčku tak může ovlivnit průběh nemoci.


Post
Zajímavosti 25.5.2013

Jak ničí civilizace lidstvo? Studie přinesla šokující poznatky

Šokující zjištění přinesla studie britských vědců, kteří porovnávali IQ současné populace s měřením z dob britské královny Viktorie, přesněji z roku 1884.


Post
Krása a zdraví 24.5.2013

Alergie na lepek, proklatě drahá choroba

Nemoc přijde nenápadně, a pokud ji člověk dostane, jediná šance, jak se léčit je speciální dieta. Řeč je o celiakii, chorobě, při níž se lidský organismus nedokáže vypořádat s lepkem – bílkovinou, kterou obsahují mnohé druhy obilovin.


Post
Krása a zdraví 24.5.2013

Skleróza zabiják: Zákeřná nemoc postihuje Čechy stále víc

Stále víc lidí v Česku postihuje velmi vzácné onemocnění zvané amyotrofická laterální skleróza (ALS). Jak se projevuje? Nemocným přestanou fungovat svaly, ale jejich mozek funguje normálně dál. A lék na tuto zákeřnou nemoc lékaři zatím marně hledají.


Post
Sex a vztahy 24.5.2013

Devět z deseti mužů uvažuje o tom, být na rodičovské. Každý desátý na rodičovskou chce

Aktivní otcovství je v České republice stále rozšířenějším fenoménem. Dle exkluzivního výzkumu agentury Mediaresearch pro Ligu otevřených mužů mají čeští muži nezanedbatelný zájem o intenzivní vztah se svými dětmi od nejútlejšího věku a o nástupu na rodičovskou dovolenou uvažuje 90 % mužů.


Post
Krása a zdraví 22.5.2013

Zdravá výživa děti baví a školám pomáhá

Stravovací návyky dětí se v posledních desetiletích v západním světě radikálně zhoršují, což vede stále častěji k jejich obezitě. Světová zdravotnická organizace dokonce uvádí, že nadváhou trpí ve světě pět milionů dětí ve věku do pěti let.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě