Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Osobní finance 31.1.2013

FINANČNÍ RÁDCE: Jste chudí? Nemusíte žebrat, řekněte si státu o dávky!

Připravili jsme pro vás na celý týden SERIÁL, ve kterém vám poradíme, jak si od státu vzít to, na co máte právo. Dnes se zaměříme na termín "hmotná nouze" a na to, co od státu v takové situaci máte právo žádat.


Post
Osobní finance 30.1.2013

Plánujete nyní dovolenou v teple? Pozor na finty českých cestovek

Plánujete vyrazit za sluncem na exotickou zimní dovolenou? Vyhněte se zklamání, které by vám mohl přivodit zbytečně dlouhý let malým letadlem. České cestovní kanceláře totiž šetří a jejich lety prodlužují mezipřistání, během nichž letadla doplňují palivo.


Post
Podniky 30.1.2013

Jihomoravským podnikatelem roku se stal Pavel Sobotka z Frentech Aerospace

Společnost Ernst & Young pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem ve středu 30. ledna 2013 vyhlásila jméno vítěze soutěže Podnikatel roku 2012 Jihomoravského kraje. Stal se jím Pavel Sobotka ze společnosti Frentech Aerospace s.r.o., který také převzal trofej z rukou hejtmana Haška.


Post
Spotřebitel 30.1.2013

PODVÁDĚJÍ NÁS: V Tescu prodávali plesnivý sýr, v Albertu šizené těstoviny

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce objevili na pultech českých obchodů další zkažené a šizené potraviny. Tentokrát přišli na plesnivé sýry, medovinu s alergeny a šizené vaječné těstoviny.


Post
Práce a kariéra 30.1.2013

FINANČNÍ RÁDCE: Nemáte práci? I tak máte nárok na balík peněz. Jak na to?

Připravili jsme pro vás na celý týden SERIÁL, ve kterém vám poradíme, jak si od státu vzít to, na co máte právo. Dnes se zaměříme na podporu v nezaměstnanosti.


Post
Práce a kariéra 28.1.2013

Jak motivovat tým, aneb nejčastější manažerské prohřešky

Mnozí vedoucí pracovníci se dopouštějí v oblasti řízení zaměstnanců řady chyb, které vedou k poklesu motivace jejich týmu. Ta se pak projevuje například sníženou ochotou podřízených přijímat nové úkoly, neochotou zůstávat v práci přesčas, zvýšenou fluktuací nebo nedostatkem iniciativy.


Post
Spotřebitel 24.1.2013

Zelená úsporám se vrací

Ano, je tomu tak. Úspěšný program Ministerstva životního prostředí ČR v poněkud pozměněné formě znovu startuje. A nejde o málo peněz. V příštích osmi letech si rozdělí 28 miliard korun ti, kdo sníží energetickou náročnost svých domů!


Post
Bydlení 22.1.2013

Už 8 lidí se otrávilo kvůli zanesenému komínu

Otravy zplodinami se lidem nevyhýbají ani v zimě. Jen v poslední době se kvůli zanesenému komínu otrávilo nejméně osm lidí. V mrazivých dnech se proto nezastaví ti, kteří mohou neštěstí předejít - kominíci.


Post
Spotřebitel 22.1.2013

Výrobci nás chtějí obelstít. Tyto věci nezdražily, ale ubraly na váze

Byli jste nakupovat v obchodě a zjistili jste, že platíte za nákup stejně jako na konci minulého roku? Pokud jste se začali radovat z toho, že vyšší DPH se na ceně neprojevilo, podívejte se na gramáž potravin a hned vás úsměv přejde. Než aby výrobci zdražovali, raději balení "zeštíhleli".


Post
Investice 22.1.2013

Dotace pro pražské i mimopražské podnikatele

Od začátku nového roku mají pražští podnikatelé možnost žádat o dotaci na rozvoj svého podnikání.


Post
Spotřebitel 21.1.2013

V sušenkách z Polska byl jed na krysy

Hygienici našli v polských sušenkách, které se dovážejí i do České republiky, jed na hubení potkanů. Varuje před nimi mluvčí polského hlavního hygienického inspektorátu Jan Bondar.


Post
Podniky 17.1.2013

Kdo bude zdržovat splacení faktury, dostane tučnou pokutu

Přísnější pravidla pro ty, kdo nehradí včas faktury, začnou platit už letos. Shodují se na tom zákonodárci, kteří se tím ve středu zabývali na ústavně-právním výboru sněmovny. A republiku k tomu tlačí i Evropská unie.


Post
Investice 17.1.2013

Kolem anonymních akcií se utahuje smyčka, politici je chtějí zrušit

Anonymní akcie by měly přestat existovat, takový návrh ve středu obhajovalo ministerstva spravedlnosti před ústavně-právním výborem sněmovny. Podle Jeronýma Tejce (ČSSD) je však zákon nedostatečný, protože přehled o akciích dává jen vyvoleným, ne veřejnosti.


Post
Spotřebitel 16.1.2013

Armáda rozprodává majetek: Auta nebo křovinořezy koupíte za hubičku

Ministerstvo obrany se opět rozhodlo prodat majetek, který už nebude potřebovat. Za výhodnou cenu tak můžete koupit například škodovku, buldozer nebo křovinořez.


Post
Práce a kariéra 16.1.2013

Konec flákání v práci! Soud povolil zaměstnavatelům, aby vás okamžitě vyhodili

Dejte si dobrý pozor, co děláte v pracovní době. Pokud totiž se budete „flákat“ a dojdete si během pracovní doby například na nákupy, můžete dostat okamžitého padáka! Vyplývá to z rozhodnutí Nejvyššího soudu.


Post
Osobní finance 15.1.2013

Kdy můžete odstoupit od kupní smlouvy a vůz autobazaru vrátit

Co dělat když koupený vůz po pár týdnech nejede? Pokud měl vůz nějakou skrytou vadu, o níž jste během koupě nevěděli, máte právo vůz reklamovat. Jak se v takovém případě zachovat a na co si dát pozor při uzavírání smlouvy, vám poradí Tomáš Svoboda z Auto ESA.


Post
Osobní finance 15.1.2013

Pozor na stěhování, můžete se dostat i do exekuce

Už tisíce Čechů se ocitlo v nečekaných problémech. Po přestěhování totiž lidem přišel několikatisícový platební rozkaz nebo přímo exekuce, přestože si myslí, že vše řádně platí. Proč? Do problémů je přivedlo stěhování.


Post
Osobní finance 14.1.2013

Počet bankami poskytnutých úvěrů navzdory krizi roste

I přes opatrnost firem a spotřebitelů při nakládání s finančními prostředky během současné ekonomické krize nadále vzrůstá počet bankami poskytnutých úvěrů. Na konci listopadu 2012 měly banky ve svých portfoliích 2,352 bilionu korun (meziročně +2,2 %), informovala v pondělí Česká bankovní asociace.


Post
Osobní finance 14.1.2013

Lidé mohou vstoupit do druhého důchodového pilíře. Průvodce reformou

Ode dneška začíná fungovat druhý pilíř důchodové reformy. Co novinka v důchodech znamená? Komu se vyplatí? Přečtěte si vše, co potřebujete vědět o penzijní reformě.


Post
Osobní finance 14.1.2013

Cena benzinu minulý týden rostla, nafta naopak zlevnila

Motoristé během uplynulého týdne zaznamenali protichůdný vývoj cen pohonných hmot u českých čerpacích stanic. Zatímco benzin zdražil o 10 haléřů na 35,27 koruny, cena nafty o stejnou částku klesla, prostřednictvím statistik CCS o tom v pondělí informovala společnost Colosseum.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě