Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Bydlení 10.11.2015

Jak si dobře vybrat a používat termostatickou hlavici?

Termostatické hlavice u radiátorů patří k základním komponentům pro úsporné vytápění. Jejich instalací můžete ušetřit až třetinu nákladů na teplo, přesto však toto poměrně levné zařízení v mnoha domácnostech chybí.


Post
Bydlení 6.11.2015

Staronový výbor ve společenství vlastníků

Jaké změny je potřeba provést poté, co dosavadnímu výboru společenství vlastníků jednotek (SVJ) skončí výboru volební období a členové jsou na schůzi SVJ znovu zvoleni ve stejném složení?


Post
Podniky 6.11.2015

Z největší české soutěže vín si vína VOC Znojmo odnášejí osm zlatých medailí

Největší česká soutěž vín, Prague Wine Trophy, dospěla do svého finále a po čtyřech hodnotících kolech, která probíhala v průběhu celého roku, rozdělila medaile.


Post
Bydlení 6.11.2015

Chci výhodnější energie - změna dodavatele s dTestem

Spotřebitelská organizace dTest spustila registraci do kampaně „Chci výhodnější energie“. Jde o hromadnou změnu dodavatelů elektřiny a plynu otevřenou všem spotřebitelům v ČR.


Post
Bydlení 5.11.2015

S povinnými energetickými štítky pomůže majitelům nemovitostí ČEZ Teplárenská

Nová legislativa zavedla od 1. srpna řadu změn v oblasti zpracování Průkazů energetické náročnosti budov, takzvaných energetických štítků.


Post
Práce a kariéra 5.11.2015

Češi jsou věrní zaměstnanci – více než 11 let u jednoho zaměstnavatele chce strávit pětina dotazovaných

Češi preferují delší čas strávený u jednoho zaměstnavatele. Nejzajímavějším zjištěním průzkumu bylo, že více než pětina dotazovaných (21 %) považuje za ideální u jednoho zaměstnavatele setrvat více než 11 let.


Post
Podniky 4.11.2015

Čeští podnikatelé se více zadlužují, splácejí ale lépe než loni

Čeští podnikatelé získali ke konci října 2015 o 131 % více úvěrů pro podnikatelské účely než v předchozím období. Navíc u nich klesla delikvence o více než 60 %. Jedná se tak o pozitivní trend schopnosti splácet a zlepšení firemního cashflow.


Post
Bydlení 4.11.2015

Kdy musí nájemce strpět úpravy bytu prováděné pronajímatelem?

Pronajatý byt čas od času vyžaduje různé stavební či jiné úpravy. V jakých případech zákon nájemci neumožňuje tyto úpravy odmítnout?


Post
Podniky 3.11.2015

Letošního Svatomartinského z Velkých Bílovic bude víc než loni

Letošní ročník byl pro vína obecně příznivý zejména díky vyšším teplotám, mnoha slunečným dnům a v neposlední řadě také tím, že bylo léto zakončeno vydatným deštěm.


Post
Bydlení 3.11.2015

Lidé se dočkají miliard na nové kotle, žádost mohou připravit už teď

Až 350 tisíc českých domácností stále provozuje starý kotel na tuhá paliva, který už brzy nebude vyhovovat normám. Na jeho výměnu však mohou díky takzvaným kotlíkovým dotacím získat příspěvek ve výši až 85 % celkových uznatelných nákladů.


Post
Podniky 2.11.2015

Intervence ČNB dva roky poté. Přirozené posilování kurzu by exportérům ubralo 400 miliard

Pokud by ČNB nedržela kurz české koruny nad hranicí 27 korun za euro, za rok 2014 a první polovinu roku 2015 by přirozené posilování koruny českému exportu ubralo 400 miliard korun.


Post
Osobní finance 2.11.2015

Znojemáci neplaťte zbytečně! Zajistěte si výhodnější ceny elektřiny a plynu

Elektronické aukce na nákup elektřiny a plynu, které jsou určeny pro občany, podnikatele, živnostníky a společenství vlastníků jednotek, jsou tu.


Post
Podniky 1.11.2015

Pojistné pro OSVČ příští rok zdražuje

Osoby samostatně výdělečně činné na hlavní činnost musejí každý měsíc platit měsíční zálohy na povinné sociální pojištění a zdravotní pojištění. Pro příští rok se povinné minimální zálohy zvyšují.


Post
Podniky 30.10.2015

Za tankování v zahraničí mohou firmy dostat zpátky DPH

Firmy, které tankují v zahraničí, mohou část nákladů dostat zpět. Nárok na vrácení DPH z pohonných hmot uznává každý členský stát EU.


Post
Spotřebitel 29.10.2015

Víno letos bude kvalitní. Počasí pomohlo hlavně odrůdám červených vín

Dlouhotrvající vedra a sucha se neodrazila na množství a kvalitě révy. Oproti loňské, nepříliš vydařené úrodě, je tedy ta letošní hodnocena mezi vinaři veskrze pozitivně.


Post
Podniky 29.10.2015

Kdo se příští rok nevyhne kontrolnímu hlášení?

Plátci DPH musejí od ledna příštího roku počítat s náročnější administrativou spojenou s evidencí daně z přidané hodnoty (DPH). Souběžně s daňovým přiznáním k DPH budou muset podávat i kontrolní hlášení.


Post
Osobní finance 29.10.2015

Nájem chat a chalup dle nového občanského zákoníku

Za chvíli vypukne zimní chalupářsko-chatařská sezóna v plné síle, a protože zájem Čechů o poklidný pobyt mimo město neutuchá ani v těchto měsících, přinášíme pár tipů a rad, jak si pronajmout chatu či chalupu a nikomu přitom nenaletět.


Post
Práce a kariéra 28.10.2015

Počty volných pracovních míst rostou. Češi se přestávají bát „jít za lepším“

Časté změny pracovních pozic se v tuzemsku příliš „nenosí“. V průměru mění Češi zaměstnavatele jednou za osm let, během produktivního života tak vystřídají tři až čtyři zaměstnání.


Post
Investice 28.10.2015

V Brně byla představena společná emise pamětních medailí Čechů a Slováků

Dvě mincovny ze států, které ještě před třiadvaceti lety tvořily jeden celek, spojily své síly a v úterý v Brně představily první společný počin.


Post
Podniky 27.10.2015

Po velkém boomu někteří virtuální operátoři končí. Tady je jejich seznam

Před dvěma lety nastal konečně i v Česku velký rozvoj mobilních virtuálních operátorů. I díky němu znatelně klesly ceny hovorů a SMS.


<< < 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA