MAGAZÍN / Gastronomie

17.12.2012

Soutěž Svatební dort roku 2013 prověří kvality českých a moravských cukrářů

ČR

Cukráři a cukrářky budou moci již brzy porovnat své dovednosti se světem díky prvnímu ročníku soutěže Svatební dort roku 2013, která startuje 12. ledna na svatebním veletrhu Svatební dny v hotelu Clarion  a vyvrcholí 2. března 2013.

Hlavním cílem tohoto neziskového projektu je zvýšení úrovně českého cukrářského trhu, a to ve speciální disciplíně svatebních dortů. Soutěž vybízí české profesionální i amatérské cukráře nebo týmy k prezentaci svého umění a slibuje za to hlavní cenu -  špičkový týdenní kurz v italském kulinářském institutu.

Odborným garantem a patronem soutěže se stal dvojnásobný Nejlepší cukrář ČR Lukáš Skála, který je již po mnoho let ostříleným soutěžícím i komisařem v mnoha českých i mezinárodních soutěžích. „Rád podpořím projekt, jehož cílem je podpora cukrářského řemesla, které je stále tak trochu podceňováno. Velmi kvituji hlavní výhru formou dalšího vzdělávání a věřím, že tuto jedinečnou příležitost ocení především soutěžící,“ komentuje nový projekt Skála.

Počínaje 12. lednem 2013 mohou soutěžící zasílat své přihlášky společně s fotografiemi soutěžních dortů. O čtyři týdny později odstartuje na svatebnidortroku.cz veřejné hlasování a 2. března 2013 ve finále konajícího se na mezinárodním veletrhu World of Beauty & Spa odborná porota vybere Svatební dort roku. Účast v ní přislíbil také zakladatel Italian Institute for Advanced Culinary and Pastry Art, který tak posoudí úroveň českého cukrářství a vítěznému tvůrci dortu následně na týdenním kurzu umožní ještě zlepšit jeho dovednosti.

Soutěž chce mimo jiné objevit nové cukrářské talenty z řad laické veřejnosti, upozornit na nové trendy v oblasti svatebních dortů jak z pohledu dekorů, tak použitých surovin a pomoci v prezentaci profesionálům, kteří se na svatební dorty specializují.

Sekundárním cílem je vzdělávání veřejnosti. Čím vyšší budou její požadavky, tím vyšší úroveň služeb budou cukrářští profesionálové nabízet. „Jinými slovy už se nemusíme spokojit s lentilkovou dekorací, krtečkovým dortem nebo těžkým máslovým krémem na českých dortech. Svatební dorty jsou přirozenou vlajkovou lodí tvůrců dortů, proto jsme si vybrali na porovnání se světem právě je,“ uvedla před startem projektu jeho koordinátorka a majitelka svatební agentury Unique Wedding Soňa Solařová.

Partnery projektu jsou svatební agentura Unique Wedding, časopis Tina, lifestyle portál prozeny.cz, kulturní portál informuji.cz, odborný magazín Fany Info, mezinárodní veletrh World of Beauty & Spa, svatební veletrh Svatební dny, společnosti alfatech, Eta, FIALA-PRAHA a Oetker.

Autor / zdroj: Soňa Solařová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Žabovřeskách vyroste nové sběrné středisko odpadu

Moderní sběrné středisko odpadu bude již v příštím roce stát v brněnských Žabovřeskách na ulici Sochorova.

Post

Filmové klapky jsou k vidění v brněnské Galerii Vaňkovka

Od úterý 4. srpna si návštěvníci obchodního centra Galerie Vaňkovka mohou po více než roce opět prohlédnout výtvarná díla ztvárněná předními českými v

Post

V rámci oslav 300 let pivovaru uložili časovou schránku. Jako odkaz dalším generacím

Znojmo letos slaví 300 let od doby, kdy byl vystavěn městský pivovar v místě prvního hradního nádvoří, kde se nachází rotunda sv. Kateřiny. Sobotní os

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě