MAGAZÍN / Krása a zdraví

13.9.2018

Když na plastiku, tak do Bardejovských lázní

V Bardejovských lázních otevřeli novou kliniku plastické chirurgie HEBE clinic. Nová klinika působí v rámci polikliniky REMEDIUM, s. r. o., která je dceřinou společností Bardejovských lázní, a. s. Kvalifikovaný personál HEBE provádí operace zatím jednou týdně, a to v sobotu. V budoucnu se počítá s rozšířením zkrášlovacích služeb dle zájmu klientů, a to co do rozsahu výkonů i počtu operačních dní. Informovala o tom ekonomicko-obchodní ředitelka Bardejovských lázní Tamara Šatanková.

Do první šance se už po několika sekundách prořítil Buchtele, který se zjevil s kotoučem před Hudáčkem, pálil ale jen do připraveného pardubického gólmana. Na druhé straně vyslal první pozdrav Pöpperlemu Sýkora, sparťanský brankář jeho střelu vyrazil a poradil si i se zakončením Tybora. Poté převzali iniciativu domácí, ale naráželi jen na výtečného Hudáčka, kterého navíc většinou trefovali. Z bezprostřední blízkosti mířili do jeho chráničů Ton a o chvíli později i Pech.

V polovině první třetiny stálo při hostujícím brankáři i štěstí, když střílel po Poláškově nabídce Buchtele a puk se následně volně povaloval v brankovišti. Sparťané ale z nebezpečného závaru úvodní branku nevytěžili. Nepovedlo se jim to ani v první přesilové hře. Při vyloučení Sýkory se sice rozestavili v útočném pásmu, ale nedostali se ke kloudné střele a o část početní výhody se navíc připravili vlastním faulem.

Do druhé části vstupovali s výhodou jednoho muže Pardubičtí, vedoucí gól si však nechali až do hry pět na pět. Sýkorovu střelu z kruhu vyrazil Pöpperle před sebe, kde puk zkoušel odpálit Tomáš Rachůnek. Posunul ho však jen na hokejku mladého ruského útočníka Jevgenije Mozera, který sparťanskému gólmanovi překazil šanci na rekordní 12. čisté konto v základní části. Sparta mohla odpovědět v přesilovce, kdy Ton nedokázal zasunout puk do prázdné branky. Po tomto závaru putoval na trestnou lavici druhý pardubický hráč a Pražané měli před sebou minutu a 14 vteřin dvojnásobné přesilovky. Ani v této herní situaci se však nedokázali prosadit.

Marné dobývání Hudáčkovy klece pokračovalo. Neuspěl Klimek, v přečíslení dva na jednoho nepřekonal slovenského brankáře ani Ton. Tomáš Rachůnek už měl před sebou po nabídce Kumstáta prázdnou branku, ale přestřelil. Sparťanský tlak sílil v přesilovkách, většina střel ale mířila buď mimo tři tyče, nebo přímo do Hudáčka. Soupeř si nevytvořil trvalý tlak, hrozil zejména z o to nebezpečnějších brejků. Do jednoho takového se vydal Radil a z trestné lavice se k němu připojil Vašíček, pokus prvního jmenovaného pokryl Pöpperle. Ten v závěru druhé třetiny uspěl i proti Sýkorovi a znovu Radilovi.

Do závěreční dvacetiminutovky se sparťané vrhli opět velkým tlakem. Kotouč se několikrát ocitl v brankovišti, kde se k němu natahovaly hokejky sparťanských hráčů, Hudáčkova svatyně pro ně však byla tentokrát prostě zakletá. Brankář Pardubic zvládl i Přibylovo zakončení akce tři na dva, v další přesilové hře Sparty ale moc práce neměl. To Pardubičtí si se svou početní výhodou poradili výrazně lépe. Nejprve se sice ve vlastním oslabení málem prosadil Buchtele, poté pouhou sekundu před návratem Kubáta na led inkasoval Pöpperle podruhé.

Kočí střílel od mantinelu, sparťanský gólman vyrazil puk jen před sebe, kde číhali hned dva trestuhodně nepokrytí hráči soupeře, a Lukáš Radil už jen doklepával do odkryté části branky. Krátce nato už se vezl třetí gól, Sýkorovi v samostatném úniku Pöpperle v poslední vteřině vypíchl puk čepelí hole. Po pěti minutách dalšího bezvýsledného dobývání pardubické branky přišel zničehonic třetí zásah soupeře. Radoslav Tybor úspěšně zakončil přečíslení dvou na jednoho, a dokonal tak sparťanskou zkázu v naprosto nepovedeném utkání.

HC Sparta Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Mozer (Kolář), 52. Radil (Kočí, Tybor), 57. Tybor (Radil, Vašíček)
Rozhodčí: Lacina, Polák - Jelínek, Pešek
Vyloučení: 6:7
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Diváci: 4370
Střely na branku: 55:19
Nejlepší hráči utkání: Polášek - Hudáček

HC Sparta Praha: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Polášek, Hrbas, Kubát - Ton, Hlinka, Buchtele - Kumstát, Pech, T. Rachůnek - Klimek, Divíšek, I. Rachůnek - Simon, Přibyl, Forman. Trenér: Josef Jandač
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček - Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, V. Kočí, Korím - Sýkora, Zohorna, Endál - Radil, Nosek, Tybor - Kolář, Mozer, Semorád - Číp. Trenér: Zdeněk Venera.

Autor / zdroj: PR

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Žabovřeskách vyroste nové sběrné středisko odpadu

Moderní sběrné středisko odpadu bude již v příštím roce stát v brněnských Žabovřeskách na ulici Sochorova.

Post

Filmové klapky jsou k vidění v brněnské Galerii Vaňkovka

Od úterý 4. srpna si návštěvníci obchodního centra Galerie Vaňkovka mohou po více než roce opět prohlédnout výtvarná díla ztvárněná předními českými v

Post

V rámci oslav 300 let pivovaru uložili časovou schránku. Jako odkaz dalším generacím

Znojmo letos slaví 300 let od doby, kdy byl vystavěn městský pivovar v místě prvního hradního nádvoří, kde se nachází rotunda sv. Kateřiny. Sobotní os

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě