EKONOMIKA / Podniky

Popis: Wardian London  - Vizualizace.
Wardian London - Vizualizace.
9.1.2017

Náročný tendr na fasádu dvou mrakodrapů v Londýně vyhrál český Sipral

Česká firma Sipral získala svou historicky největší zakázku přesahující 2 miliardy korun. Zvítězila v náročném tendru a v letech 2017 – 2019 bude realizovat vnější plášť jedněch z nejvyšších budov ve Velké Británii.

Wardian London je prestižní luxusní rezidenční projekt v londýnském Canary Wharf se dvěma výškovými budovami o 50 a 55 patrech a výšce 170 a 183 metry. Obě budovy se budou stavět současně a bude se v nich nacházet například venkovní bazén, kino či sky lounge. Developer Eco World-Ballymore projekt svěřil architektům Glenn Howells Architects.

„Ohromný úspěch v tomto prestižním tendru je výsledkem dokonalé týmové práce. Do realizace se pouštíme okamžitě a s velkou pokorou k takto zásadnímu, náročnému a velkému projektu“ říká Radim Koštial, Sipral CEO.

Zelená oáza

Vizí projektu Wardian London je vytvořit luxusní zelenou oázu klidu v samém srdci prestižní londýnské finanční čtvrti Isle of Dogs. Design budov se inspiruje prací londýnského badatele, botanika a vynálezce Nathaniela Bagshawa Warda, který v 19. století navrhl první botanické skleníky pro transport exotických bylin. Wardovo jméno ponese budova nejen symbolicky, odkazujíc na jeho preciznost, moderní přístup a touhu po dobrodružství, ale také díky množství zeleně všech možných druhů rostlin z celého světa, které budou zdobit atria, odpočinkové zóny i balkony.

Wardian London budou tvořit dvě výškové budovy

Východní věž s 55 patry dosáhne výšky 183 metry. Západní věž o 50 patrech bude vysoká 170 metrů. Obě budovy se tak zařadí mezi jedny z nejvyšších rezidenčních budov nejen v Londýně, ale i v celé Velké Británii. Budova nabídne 792 apartmány. Každý z nich bude mít vlastní venkovní terasu. V budově Wardian najdou její návštěvníci také venkovní 25metrový bazén, vlastní sportovní centrum, kino, restauraci v 55. patře a samozřejmě unikátní výhled ze sky lounge baru.

Autor / zdroj: Lucie Šplíchalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Za jízdenky bude v Brně možné platit kartou

Cestujícím v Brně skončí starosti s nákupem jednorázové jízdenky. Od 1. července 2020 Dopravní podnik města Brna spouští druhou vlnu elektronického od

Post

V Brně otevírá Lidl novou prodejnu

V pondělí 22. června bude v Brně otevřena již třináctá prodejna Lidl. Zákazníci ji najdou v ulici Kaštanová, kde je součástí stejnojmenného obchodního

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě