EKONOMIKA / Spotřebitel

Popis:
28.10.2016

IKEA z preventivních důvodů stahuje stojnu ELVARLI

IKEA žádá zákazníky, kteří si zakoupili stojnu ELVARLI, aby ji demontovali a přinesli zpět do kteréhokoliv obchodního domu IKEA, kde jim budou vráceny peníze v plné výši. Stojna je součástí úložného systému ELVARLI.

Důvodem stažení z prodeje je nesprávně vložená matice, jejíž vinou je velmi obtížné až nemožné dosáhnout napětí potřebného k bezpečnému uchycení stojny mezi podlahu a strop. Hrozí proto nebezpečí, že by se policový systém mohl uvolnit a spadnout.

IKEA zatím neobdržela žádnou stížnost od zákazníků ani hlášení o zraněních, riziko případné nehody je velmi malé. Pokud by však došlo k nehodě, její dopady by mohly být velmi závažné. Proto se IKEA rozhodla preventivně stáhnout tyto stojny z prodeje a vrátit zákazníkům peníze v plné výši.

Výrobek je stahován z těchto trhů: Itálie, Nizozemsko, Francie, Norsko, Rakousko, Belgie, Španělsko, Portugalsko, Dánsko, Švýcarsko, Česká republika, Švédsko, Rumunsko, Turecko, Litva, Slovensko, španělské ostrovy, Řecko a Bulharsko.

V žádné z těchto zemí nejsou na trhu žádné další výrobky, vyrobené dodavatelem této stojny. Před zjištěním rizika bylo prodáno necelých 3800 stojen.

Stojnu ELVARLI mohou zákazníci vrátit v jakémkoliv obchodním domě IKEA, kde jim budou vráceny peníze v plné výši. Při vracení stojny není nutné předkládat doklad o zakoupení (účtenku).

Pro více informací se mohou zákazníci obrátit na Kontaktní centrum IKEA na telefonním čísle 234 567 890.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrem food festival chce vytvořit český rekord v počtu lidí pojídajících hmyz na jednom místě

V sobotu 25. května se v Brně uskuteční již čtvrtý ročník Extrem food festivalu. Pořadatelé se na něm pokusí vytvořit nový český rekord v počtu lidí

Post

Do brněnského klubu Fléda zavítají Monkey Business

Na loni v říjnu vydanou desku Bad Time For Gentlemen navázala kapela Monkey Business stejnojmenným klubovým turné po českých a slovenských městech.

Post

Získejte grant na výsadbu jabloní a osvěžte Brno jablky

„Osvěžte Brno jablky“, vyzývá Nadace Partnerství, která letos spojila síly se značkou Strongbow. Díky tomu mohou Brňané získat grant až 30 tisíc korun

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA