EKONOMIKA / Spotřebitel

Popis:
28.10.2016

IKEA z preventivních důvodů stahuje stojnu ELVARLI

IKEA žádá zákazníky, kteří si zakoupili stojnu ELVARLI, aby ji demontovali a přinesli zpět do kteréhokoliv obchodního domu IKEA, kde jim budou vráceny peníze v plné výši. Stojna je součástí úložného systému ELVARLI.

Důvodem stažení z prodeje je nesprávně vložená matice, jejíž vinou je velmi obtížné až nemožné dosáhnout napětí potřebného k bezpečnému uchycení stojny mezi podlahu a strop. Hrozí proto nebezpečí, že by se policový systém mohl uvolnit a spadnout.

IKEA zatím neobdržela žádnou stížnost od zákazníků ani hlášení o zraněních, riziko případné nehody je velmi malé. Pokud by však došlo k nehodě, její dopady by mohly být velmi závažné. Proto se IKEA rozhodla preventivně stáhnout tyto stojny z prodeje a vrátit zákazníkům peníze v plné výši.

Výrobek je stahován z těchto trhů: Itálie, Nizozemsko, Francie, Norsko, Rakousko, Belgie, Španělsko, Portugalsko, Dánsko, Švýcarsko, Česká republika, Švédsko, Rumunsko, Turecko, Litva, Slovensko, španělské ostrovy, Řecko a Bulharsko.

V žádné z těchto zemí nejsou na trhu žádné další výrobky, vyrobené dodavatelem této stojny. Před zjištěním rizika bylo prodáno necelých 3800 stojen.

Stojnu ELVARLI mohou zákazníci vrátit v jakémkoliv obchodním domě IKEA, kde jim budou vráceny peníze v plné výši. Při vracení stojny není nutné předkládat doklad o zakoupení (účtenku).

Pro více informací se mohou zákazníci obrátit na Kontaktní centrum IKEA na telefonním čísle 234 567 890.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Post

Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy získá nové moderní prostory

Unikátní dětská léčebna se již více než 35 let ve stávajících „provizorních“ prostorech věnuje dětem s chronickým onemocněním dýchacích cest.

Post

Znojmo inspiruje. Městská zeleň chystá květiny pro Vyškov

Spolupráce mezi městy může probíhat v různých oborech. Příkladem je spolupráce Znojma s Vyškovem, který využije zkušenosti Městské zeleně Znojmo s mob

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě