SPORT / Ostatní sporty

Popis: Nejlepší sportovci města Hustopeče pro rok 2019.
Nejlepší sportovci města Hustopeče pro rok 2019.
1.2.2020

Známe nejlepší sportovce města Hustopeče roku 2019

HUSTOPEČE

Město Hustopeče se může pyšnit množstvím sportovních oddílů i jednotlivců, kteří sbírají úspěchy v širokém okolí a celém světě. Sportovní komise ty nejlepší z nich každoročně oceňuje v rámci ankety Sportovec roku města Hustopeče.

Letošní vyhlašování výsledků se konalo v úterý 28. ledna netradičně v sále kina, které bude za čtrnáct dní hostit i předávání ocenění pro nejlepší sportovce okresu Břeclav.

Moderátor večera Miroslav Strouhal si na pódium postupně zval vítěze v osmi kategoriích, kteří převzali věcné ceny i diplomy z rukou starostky Hany Potměšilové, místostarosty Bořivoje Švásty a předsedy České unie sportu Františka Stejskala.

V kategorii Družstva žáci se na prvním místě umístily mladší a starší žákyně Sportovního klubu Atletika Hustopeče pod vedením trenérů Zbyňka Hádera, Michaely Houdkové, Petra Pláteníka a Lukáše Galbavého, které si přivezly bronzové medaile z Mistrovství Moravy a Slezska a na Přeboru Jihomoravského kraje skončily na druhém a třetím místě.

Kategorii Družstva dospělí obhájili házenkáři z Legaty Hustopeče pod vedením trenéra Petra Semeráda. Ti si v loňské sezoně zajistili postup do extraligy, ovšem z ekonomických důvodů zůstali v první lize, kde zatím drží pátou příčku tabulky.

Cenu veřejnosti mezi družstvy získali žáci z taneční skupiny Move Around pod vedením Šárky Hanákové. V uplynulém roce sbírali medaile na několika tanečních soutěžích z nichž jmenujme například zlato z Czech dance masters nebo stříbro z Czech dance tour. Své umění předvedli i ve dvou vystoupeních během večera.

V kategorii Talent roku obsadil první místo Vojtěch Sůkal z L.F. Clubu Karate Hustopeče pod vedením trenéra Bronislava Puzrly. Vojtěch v loňském roce přivezl hned dvě zlaté medaile v karate Goiu ryu, a to z mistrovství ČR a Mistrovství světa v Malajsii. Cenu za něj přišli převzít prarodiče. Druhé místo obsadil Štěpán Paulík z SK Atletika Hustopeče a bronzová skončila Mia Humpolíková ze stejného klubu.

Cenu veřejnosti v kategorii talentů obhájila nejmladší z nominovaných Elisabeth Sigmundová ze Sportovní stáje Valkýra, která sbírá ocenění v hobby parkurových závodech. Po jarním složení zkoušky základního výcviku se jí otevře brána k nominacím na mistrovství republiky.

Mezi dospělými si veřejnost svými 182 hlasy vybrala Martinu Galburovou z Sk Altetika Hustopeče, která drží třetí místo v žebříčku Jihomoravského kraje v trojskoku a je dvojnásobnou přebornicí kraje v běhu na 100 metrů překážek a trojskoku. Martina si nakonec odnesla první místo i v hlavní kategorii a předběhla stříbrného Radka Kozáka za sportovní střelbu a bronzového Antonína Schwarzera z oddílu stolních tenistů.

Ocenění za přínos sportu si na závěr večera odnesli manželé Jaroslav a Libuše Řačákovi. Ona za dlouholetou aktivní turistiku, on za reprezentaci ve volejbale. Během předávání se oba hrdě hlásili k diváckému putování Maryša, kterého sice ze zdravotních důvodů již aktivně neúčastní, o to více se však angažují v přípravách oblíbeného výšlapu.

Všichni ocenění se po předávání sešli na malém pohoštění, kde si pochvalovali podporu města Hustopeče.

Nadšený z večera byl i předseda České unie sportu, který si právě sál hustopečského kina vybral jako místo pro předávání ocenění Sportovec roku okresu Břeclav. Uskuteční se v pátek 14. února a téměř polovinu nominovaných tvoří právě hustopečští sportovci, takž všichni fanoušci jsou srdečně zváni.

Autor / zdroj: -nov-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Žabovřeskách vyroste nové sběrné středisko odpadu

Moderní sběrné středisko odpadu bude již v příštím roce stát v brněnských Žabovřeskách na ulici Sochorova.

Post

Filmové klapky jsou k vidění v brněnské Galerii Vaňkovka

Od úterý 4. srpna si návštěvníci obchodního centra Galerie Vaňkovka mohou po více než roce opět prohlédnout výtvarná díla ztvárněná předními českými v

Post

V rámci oslav 300 let pivovaru uložili časovou schránku. Jako odkaz dalším generacím

Znojmo letos slaví 300 let od doby, kdy byl vystavěn městský pivovar v místě prvního hradního nádvoří, kde se nachází rotunda sv. Kateřiny. Sobotní os

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě