SPORT / Hokej

Popis:
10.3.2020

Play-off EBEL pokračovat nebude, sezóna letos končí

ZNOJMO

Na základě vývoje aktuální situace ohledně šíření nového typu koronaviru se vedení Erste Bank Eishockey ligy a zástupci všech klubů dohodli na předčasném ukončení soutěže.

Liga tak reaguje na opatření přijatá vládami zúčastněných zemí ohledně šíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2. Česká republika i Rakousko zakázaly v úterý dopoledne pořádání kulturních i sportovních akcí s návštěvností nad 100 diváků. Itálie je od úterní půlnoci v karanténě.

Vedení EBEL ligy řešilo aktuální situaci se zástupci klubů na odpolední konferenci a dohodlo se na zrušení celého play-off včetně večerních zápasů. Sezóna tak končí předčasně během rozehraného čtvrtfinále.

"Bohužel je to smutný den pro kluby, hráče, funkcionáře a především pro fanoušky. Všichni jsme se měsíce těšili a připravovali na vrchol sezóny, který bohužel nakonec nezažijeme. Jsme však ve výjimečné situaci. Ačkoliv nás toto rozhodnutí mrzí, je naší povinností jej učinit, aby se situace vrátila v co nejkratším čase do normálu," uvedl v tiskovém prohlášení Christian Feichtinger, prezident soutěže.

"Hrát před prázdnými tribunami pro nás nebylo řešením, neboť náš sport je založený na emocích a nevšedních situacích, které v arénách zažíváme. Děkujeme všem fanouškům, partnerům, funkcionářům a klubům za loajalitu, skvělou podporu a součinnost v těchto těžkých časech," dodal Feichtinger.

Série Znojma s Bolzanem zůstane nedohrána. Orli nejprve prohráli v Itálii 1:3 a následně nestačili na svého soka ani doma. Po porážkách 0:4 a 3:4 však končí sezóna jak pro ně, tak pro tým ze severu Itálie.

Liga tak letos nepozná žádného mistra. Vítězem nadstavbové části se stalo Bolzano, které si spolu se Salzburgem jakožto vítězem základní části zajistilo postup do příštího ročníku hokejové Ligy mistrů. Třetím postupujícím je Vídeň, která skončila po nadstavbě třetí právě za dvěma již kvalifikovanými týmy.

Autor / zdroj: hcorli.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Post

Jihomoravský kraj v neděli obdržel desetitisíce roušek a respirátorů pro sociální služby. Většina respirátorů je vyhrazena pro pracovníky v terénu

Sedmdesát tisíc roušek a pět tisíc respirátorů FFP2 pro sociální služby bylo v neděli v noci předáno vedení Jihomoravského kraje a v pondělí od dopole

Post

Tramvajová doprava v Brně přechází na prázdninové jízdní řády

Tramvajové linky v Brně budou od úterý 24. března 2020 jezdit podle prázdninových jízdních řádů. Dopravní podnik města Brna tak zavádí opatření, které

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě