SPORT / Hokej

Popis:
29.11.2018

Olomouc si odvezla z ledu Komety všechny tři body

BRNO / OLOMOUC

Olomouc nastoupila do utkání velmi odvážně a během prvních osmi minut vedla už o dvě branky. Brno sice zvládlo během druhé třetiny vyrovnat, avšak ve 33. minutě se i přes enormní tlak Komety dostala Mora k tutovce, kterou chladnokrevně využil Miroslav Holec. Olomouc svůj chudý náskok nakonec ubránila a slaví jedno z nejcennějších vítězství dosavadní sezóny.

Moravské derby se zprvu vyvíjelo lépe pro hostující Olomouc, která těžila ze dvojnásobné početní výhody, do které ji postupně dostala vyloučení Hrušky a Malleta. Kometa se dokázala v počtu tří hráčů ubránit soupeřově převaze, ale třiatřicet vteřin před návratem Malleta inkasovala z hole Jakuba Galvase, jehož nahození od modré čáry doplachtilo až za záda brankáře Kašíka. V čase 7:38 pak kohouti zvládli brejkovou situaci, to si Zbyněk Irgl narazil kotouč se Švrčkem a nenápadnou bekhendovou střelou překonal brankáře Kašíka.

Kometa se trpělivě snažila dostat do zpět do zápasu. Vhodnou příležitost měla v rozpětí 12. až 14. minuty, ale ve své početní výhodě se brankově neprosadila. Následná přesilovka už měla jiné grády. Ke kontaktu byl blízko po povedené přihrávce Holíka přes šíří pásma Kašpar, ale kotouč neusměrnil za záda pohotového Konráda. Krátce nato již olomoucká defenzíva poprvé kapitulovala. V rohu ledové plochy předvedl urputnou bojovnost Holík a přesnou přihrávkou poslal puk do mezikruží na hůl Petera Muellera, jenž před Konrádem zamířil a obstaral kontaktní branku Komety. Olomouc v závěru znovu faulovala a Brňané tlačili na vyrovnání, to však do konce první třetiny nestihli.

Domácí si do začátku druhé třetiny přenesli početní výhodu a byli v ní mimořádně aktivní. Podruhé však olomouckou nedisciplinovanost nepotrestali. Nicméně Brňané pokračovali v enormním tlaku a kýženého vyrovnání se dočkali v čase 25:49, střelu v podání Malce dokázal brankář Konrád pouze vyrazit a skákavý kotouč z dorážky usměrnil za jeho záda kapitán Komety Leoš Čermák. Modrobílí neustávali v útočném náporu a na olomouckou branku se valila jedna střela za druhou. Hanáci se dokonce chvílemi nemohli vymanit ani z vlastního obranného pásma. Třetí branka se však Brňanům ne a ne podařit.

Nakonec se ji podařilo vstřelit Olomouci. Hanáci se snad ve své první útočné akce během druhé třetiny prosadili, po přihrávce Jergla byl na správném místě Miroslav Holec a z voleje trefil odkrytý prostor v brněnské brance. Kometa okamžitě rozpoutala před Konrádem peklo, ale obětaví Hanáci znovu dokázali před zazněním sirény hubený náskok udržet.

Ve třetí třetině byl očekáván nápor domácí Komety, ale kohouti byli rázně proti. Olomouc se pustila do organizované obrany středního pásma. Brňané ovšem bojovali o každou příležitost. V chýlícím se závěru utkání dokázali ubránit oslabení a nadechovali se k závěrečnému náporu. Ten se dostavil, olomoucký Ondrušek dokonce domácím nabídl možnost hrát v šesti proti čtyřem, ale i přes urputnou snahu už Kometa vyrovnat nestačila. Po fantastickém výkonu tak moravské derby ovládla Olomouc a posunula se rázem na šesté místo tabulky.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Mueller (Holík), 26. Čermák (Malec, Plášek ml.) - 5. Galvas (Irgl), 8. Irgl (Švrček), 33. Holec (Jergl)
Rozhodčí: Pešina, Kika – Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 3:4
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Diváci: 7231

HC Kometa Brno: Kašík – Barinka, Němec, Gulaši, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič, Holík, Mueller – Dočekal, Čermák, Zohorna – Kašpar, Hruška, Mallet – Horký, Střondala, Köhler – Plášek ml.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Galvas, Švrček, Vyrůbalík, Jaroměřský, Dujsík, Staněk – Burian, Strapáč, Irgl – Ostřížek, Knotek, Tomeček – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Mráz

Autor / zdroj: Jan Tajzler, Johan Čáp / hc-olomouc.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Pět vstřelených gólů přineslo pátou výhru v řadě

Nadstavbová část zatím vychází Orlům na výbornou, výhra nad Dornbirnem se ovšem nerodila vůbec jednoduše.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA