19.3.2018

Znojmo v oslabení získalo proti Ústí zaslouženě tři body

ZNOJMO / ÚSTÍ NAD LABEM

Znojmo zaslouženě porazilo svého soupeře, třebaže většinu zápasu hrálo v oslabení. Dokázalo odrazit všechny útoky a kromě penalty a šance Ústí v samém závěru nemusel Veselý nijak vážněji zasahovat.

Na výborně připraveném terénu na vzdory mrazivému počasí sehráli domácí hráči výborný zápas. Na konci první čtvrthodiny se po chybě hostující obrany dostal k míči Václav Vašíček, zamotal hlavu přibíhajícím obráncům a pěkně přihrál Honzovi Javůrkovi. Jeho střelu hostující zadáci ještě dokázali zblokovat, ale k míči se dostal agilní Honza Ambrozek, který si našel místo v síti hostů. O sedm minut později si vzal míč David Helísek a rozběhl se s míčem k Vaškově brance. Hostující obrana mu po celou dobu jeho cesty nedokázala míč sebrat a obránce po "akci jako víno" nedal brankáři hostí šanci. O dalších sedm minut později se hosté dostali snad poprvé z rychlého protiútoku do šestnáctky, ve které Muamar Avdić fauloval, za což následovala pro něj rovnou červená karta a pokutový kop. K němu se postavil Alexandr Jakubov, ale jinak prokřehlý Vlasta Veselý ukázal svoje umění a penaltu zneškodnil. Hostům se tedy naskytla více než hodinová převaha o jednoho hráče.

Domácí ve druhém poločasu velmi pečlivě a aktivně bránili a využívali každé příležitosti, jak ohrozit soupeřovu branku. Václav Vašíček v 65. minutě se velmi šikovně prosmýkl mezi třemi obránci a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Matúše Lacka, který prudkou ranou zvýšil v oslabení už na 3:0. Do konce zápasu se hosté snažili alespoň pošpinit čisté konto znojemského brankáře, ale i přes tyčku, která domácí tým zachránila ke konci zápasu, se jim to nepodařilo. Znojmoi tak po zásluze získalo tři body a vrátilo severočeskému mužstvu podzimní porážku 0:4.

1. SC Znojmo FK - FK Ústí nad Labem 3:0 (2:0)

Branky: 15. Ambrozek, 22. Helísek, 65. Lacko
Rozhodčí: Hrubeš Karel - Batík Tomáš, Vodrážka Dan
ŽK: 35. Pimpara, 41. J. Peterka (oba UNL)
ČK: 29. Avdić (ZNO)
Diváci: 429

1.SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík, Avdić, Cihlář (C), Helísek – Machuča, Lacko (86.Čereda), Javůrek (77.Dujmovič), Teplý (46.Malár), Ambrozek – Vašíček

FK Ústí nad Labem: Vašek – Pimpara, Gilián, J. Pokorný, Šnirc – Martykán, J. Peterka (C), D. Procházka, F. Novotný, Ťok (63.D. Richter) – Jakubov

Autor / zdroj: Milan a Matěj Šobovi / 1scznojmo.cz