KULTURA / Ostatní

27.5.2013

Mikulov patřil uplynulý víkend Slavnostem města

MIKULOV

Okolo dvou tisíc návštěvníků zamířilo uplynulý víkend i přes nepříznivé počasí do Mikulova. Město pod Pálavou již od pátku ožilo Slavnostmi města, které se i letos dočkaly velkolepého pojetí.

Páteční program zaujal koncertem pěveckého sboru Gaudium v Dietrichsteinské hrobce, malí i velcí návštěvníci měli možnost shlédnout zajímavě pojaté divadelní představení v Galerii Konvent. Od 19.30 hodin patřil mikulovský zámek Muzejní noci, která nabídla volný vstup do všech expozic a výstav, pro děti byly připraveny dílny a výstavy dravých ptáků.

Sobotní program představil přehlídku folklorních souborů, vystoupení malých zpěváků a tanečníků z místních škol, koncerty Ewy Farne, INEKAFE, MIG 21, Chameleon Groove, kapely Cimballica a mnoho dalšího. Program přinesl i ukázky z historie Mikulova či netradiční soutěž na Hrabalovské téma Mikulovská cihla, které se zúčastnilo šest soutěžících. Padesátilitrový sud bílého vína, který do soutěže věnovala restaurace U Obřího soudku, vyhrál Marian Školud z Horního Němčí.

„Bohužel v sobotu nám počasí příliš nepřálo a dešťové přeháňky jistě odradily spoustu lidí. Proto bych ráda chtěla poděkovat všem, mikulovským občanům i ostatním návštěvníkům, kteří přišli, podpořili nás v našem snažení a ocenili naši programovou nabídku,“ uvedla Marcela Koňáková za organizační společnost Mikulovská rozvojová.

„Návštěvu Mikulova jsme měli v plánu již měsíc dopředu a déšť nám zase tolik nevadí, jsme rádi, že se takové zajímavé akce pořádají. Začali jsme degustací na vinných trzích v hotelu Zámeček a odpoledne se přesunuli na Náměstí. Večer jsme zašli na koncert MIG 21 do amfiteátru. Naštěstí jsme byli vybaveni pláštěnkami, takže jsme si to v pohodě užili. Macháček předvedl opět skvělou show,“ odpovídá na dotaz organizátorů slečna Iva z Brna.

Celá akce byla zakončena nedělní přehlídkou dětských cimbálových muzik, vystoupením cimbálové muziky Kasanica a skupiny KAZBand.

Autor / zdroj: (lk)

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Post

Jihomoravský kraj v neděli obdržel desetitisíce roušek a respirátorů pro sociální služby. Většina respirátorů je vyhrazena pro pracovníky v terénu

Sedmdesát tisíc roušek a pět tisíc respirátorů FFP2 pro sociální služby bylo v neděli v noci předáno vedení Jihomoravského kraje a v pondělí od dopole

Post

Tramvajová doprava v Brně přechází na prázdninové jízdní řády

Tramvajové linky v Brně budou od úterý 24. března 2020 jezdit podle prázdninových jízdních řádů. Dopravní podnik města Brna tak zavádí opatření, které

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě