KULTURA / Divadlo

Popis: Horní náměstí ožije divadelním festivalem Znojmo žije divadlem.
Horní náměstí ožije divadelním festivalem Znojmo žije divadlem.
21.8.2018

Konec prázdnin bude ve Znojmu patřit divadlu

ZNOJMO

I v letošním roce si během letních prázdnin přijdou milovníci divadla na své. Ve Znojmě se pro ně chystá divadelní festival Znojmo žije divadlem!

V pěti dnech, od 22. do 26. srpna, bude Hornímu náměstí ve Znojmě dominovat šapito, symbol festivalu, a nejen v něm se vystřídá jedno divadelní představení vedle druhého.

Festival zahájí brněnská Agentura StageartCZ s hrou K-pax, Svět podle Prota. Šapito rozesmějí Čecháčci a čoboláci a nezaměnitelný Pavel Liška se blýskne spolu s Markem Danielem v Comedii Dell Arte v Hradebním příkopu u Střelniční věže. Vrcholem celého festivalu bude v Městském divadle Cirk La Putyka – Slapstick sonáta – nový cirkus par excellence. Na závěr festivalu ožije šapito těžkou ártovkou Enola z rukou Cirkus Mlejn a Elišky Brtnické.

Hlavní představení doplní jako každý rok i pouliční umělci. Bratři v tricku nejsou již Znojmu neznámí. Vystoupili zde několikrát na různých festivalech. Tentokrát přivezou do Znojma představení, které čerpá z jejich letitých zkušeností s pouličním divadlem – Běžkařská Odysea. Ze Slovinska zavítají do Znojma Gloubus Hystericus. Dva zkušení dobrodruzi a jeden naprostý idiot se vydají na ostrov hledat ztracený poklad Tadam v představení Road to Tadam. Pod heslem „ve zdravém těle, zdravý duch“ se dva sokolští cvičenci z Divadla Bolka Polívky budou snažit secvičit co nejlepší sestavu, že to není jen tak předvedou v hře Břéťa a Čeněk za čárou.

„O divadlo je ve Znojmě obrovský zájem, nejen, že jsou vždy z devadesáti procent vyprodány představení v Městském divadle již díky abonmá. V letošním roce jsou v rámci předplatného vyprodány i některé představení právě na festivalu Znojmo žije divadlem! Na úžasného Pavla Lišky už v předprodeji, který zajišťuje Turistické informační centrum Obroková, lístky neseženete. Pro velký zájem bude posledních pár vstupenek v prodeji přímo na místě. Návštěvnost je pro nás vždy největší odměnou, a mohu říci, že ta letošní zatím vypadá skvěle, což svědčí o tom, že divadlo ve Znojmě prostě chutná,“ neskrývá svoji radost František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Vstupenky ještě stále seženete v předprodeji v Turistickém informačním centru Obroková nebo na www.vstupenkyznojmo.cz. V nabídce jsou i výhodné permanentky na všechna představení. Vždy bude několik vstupenek k prodeji i přímo na místě.


Program festivalu Znojmo žije divadlem:
středa 22. srpna

16.00 Běžkařská Odysea – Bratři v tricku – Horní náměstí
20.30 K-Pax, Svět podle Prota – Agentura StageartCZ - Šapitó
čtvrtek 23. srpna
16.00 Road to Tadam – Gloubus Hystericus – Horní náměstí
20.30 Čecháčci a Čoboláci – Filip Teller a Pavol Seriš – Šapitó
pátek 24. srpna
16.00 Břéťa a Čeněk za čárou - Divadlo Bolka Polívky – nádvoří Domu Umění
20.30 Comedia dell´arte – Spolek sešlých – Hradební příkop u Střelniční věže
sobota 25. srpna
15.00 Angatar – Divadelní spolek Orba – nádvoří Domu Umění
20.30 Slaptick sonata – Cirk La Putyka – Městské divadlo Znojmo
neděle 26. srpna
20.30 Enola – Eliška Brtnická, Cirkus Mlejn – Šapitó

Autor / zdroj: Kamila Kolesová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hradec nenašel recept na mistra ani napodruhé

Hradec nezvládl ani druhé domácí čtvrtfinále a do Brna pojede za stavu 0:2.

Post

Výpadek ve třetí třetině stál Znojmo dobře rozehraný zápas

Znojmo ve čtvrtém zápase série hrálo s vítězem základní části vyrovnanou partii a na konci druhé části se díky dvěma trefám Lucianiho dostalo do veden

Post

Orsava hattrickem vystřelil Kometě první bod

Kometa potvrdila, že na play off se umí připravit náramně. Sedmizápasová šňůra hradeckých vítězství proti Brnu je rázem smazána a jsou to Moravané, kd

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA