KULTURA / Film

Popis: Ötzi, muž z ledu, DE / AT, Thriller, Felix Randau, 96 min.
Ötzi, muž z ledu, DE / AT, Thriller, Felix Randau, 96 min.
26.10.2018

Miloš Forman, kat Židů či Mackie Messer

BRNO

Dokument věnovaný Miloši Formanovi, historický film o geniální slepé klavíristce, jíž jednu ze svých skladeb věnoval sám Mozart, černočerná komedie o berlínské techno scéně, příběh tzv. kata Židů z Vilniusu nebo napínavý policejní thriller – festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST připravil pro své návštěvníky vybranou ochutnávku toho nejzajímavějšího z aktuální filmové produkce Německa, Rakouska a Švýcarska. Od pondělí 29. října do pátku 2. listopadu budou vybrané snímky k vidění v brněnském kině No Art a v Místodržitelském paláci.

DAS FILMFEST letos opět nabízí žhavé novinky z oblasti hraného i dokumentárního filmu. K nejočekávanějším titulům letošního programu patří bezesporu zahajovací snímek, hvězdně obsazená muzikálová tragikomedie Mackie Messer – Brechtův Třígrošový film (Mackie Messer – Brechts Dreigroschenfilm), soudní drama o bývalém nacistickém funkcionáři Murer – Anatomie procesu (Murer – Anatomie eines Prozesses) nebo úchvatná komedie o párové terapii Zázračné cvičení (Die Wunderübung).

Kompletní program naleznete na www.dasfilmfest.cz. Vstupenky je možné koupit v předprodeji online či v kinech. Přehlídku tradičně spolupořádají Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a Švýcarské velvyslanectví v České republice.

Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST uvede například zmiňovaný snímek Murer – Anatomie procesu (Murer – Anatomie eines Prozesses), dále cenami ověnčený policejní thriller Cops, energický snímek o dospívání a hledání vlastní identity Blue My Mind či velkoryse pojatou a divácky mimořádně úspěšnou „pohádku pro dospělé“ Timm Thaler aneb O chlapci, co prodal svůj smích (Timm Thaler oder das verkaufte Lachen).

Diváci se mohou těšit také na černou komedii o berlínské techno scéně Magical Mystery aneb Návrat Karla Schmidta (Magical Mystery oder: Die Rückkehr des Karl Schmidt) a o ztrátě idylického místa bude vyprávět snímek Zahrada (Sommerhäuser). Erik & Erika ukáže mistryni světa ve sjezdu na lyžích Eriky Schinegger, svádějící boj proti předsudkům, když se zjistí, že je vlastně Erik Schinegger a snímek Světlo (Licht) odvypráví příběh emancipace silné a nezávislé umělkyně Marie Theresie Paradis, která na rozdíl od svých současníků Haydna, Glucka a Mozarta upadla do zapomnění.

Program nabídne svěží vztahovou komedii Kim má penis (Kim hat einen Penis), precizní studii vztahu, který ustrnul v každodenní rutině Vakuum či zábavnou komedii o párové terapii Zázračné cvičení (Die Wunderübung). Film Tenkrát v zemi indiánů (Es war einmal Indianerland) přináší divoký žánrový mix Coming-Of-Age, psychedelického velkoměstského westernu, hudebního videa a roadmovie. Diváci si budou moci vychutnat také křehkou, civilní a realistickou romanci z místa, kde není vidět na nebe, nebo ceněný snímek o dospívání Hördur – mezi světy (Hördur – Zwischen den Welten).

Velice silná je v letošním roce populární sekce DIE DOKU. Kromě snímků věnovaných filmovým velikánům (Life as it is: Miloš Forman on Miloš Forman) uvede například snímek Švýcar Chris (Chris the Swiss), ve kterém se režisérka vydává po stopách svého bratrance – novináře, jenž za nejasných okolností zahynul ve válce v Jugoslávii. Do svědomí sáhne snímek Eldorado, ve kterém režisér Markus Imhoof mapuje osudy lidí na útěku.

Autor / zdroj: Lucie Čunderliková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dolní nádraží ožije designovou Čekárnou s jídlem i výstavami

Zanedbaný prostor před dolním nádražím v Brně se od května promění v oázu pro cestující. Nabídne prostor pro food trucky s občerstvením a kávou, posez

Post

Na brněnském výstavišti můžete nastoupit na palubu legendárního Titaniku

Vstupte na palubu legendárního Titaniku, prožijte opravdové příběhy cestujících a odhalte příčiny dávné tragédie. V prostorách Pavilonu C Výstaviště B

Post

Mandrage odstartují nový rok klubovým turné. Nevšední koncerty odehrají ve dvanácti městech

Úspěšná česká kapela Mandrage se po několika letech vrací z velkých festivalových pódií a koncertních sálů zpátky do klubů.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA