AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
7.3.2019

Zápis dětí do základních škol proběhne v dubnu, do mateřských škol v květnu

ZNOJMO

V sobotu 6. dubna se bude konat zápis dětí do prvních tříd základních škol zřizovaných městem Znojmem pro školní rok 2019/2020. Do mateřských škol proběhne zápis ve čtvrtek 9. května. Děti budou přijímány do základních a mateřských škol na základě předem zveřejněných kritérií. Bližší informace k zápisům rodiče získají přímo na jednotlivých ředitelstvích škol.

K zápisu do ZŠ se dostaví všechny předškolní děti narozené od 1. září 2012 do 31. srpna 2013, děti, jejichž rodiče budou žádat o odklad povinné školní docházky, i děti, kterým byl v loňském roce povolen odklad povinné školní docházky. U zápisu je nutno předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodičů. V případě, že se trvalý pobyt dítěte neshoduje s trvalým pobytem rodiče, předloží rodiče potvrzení o trvalém pobytu dítěte. 

Předškolní vzdělávání je určeno dětem ve věku zpravidla od 3 do 6 let, nejdříve však pro děti od 2 let. Od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku, do zahájení povinné školní docházky dítěte, je  předškolní vzdělávání povinné. V den zápisu do mateřských škol, 9. května 2019, přinese zákonný zástupce dítěte vyplněnou žádost, dále originál rodného listu dítěte a občanský průkaz k ověření uvedených údajů. Po ověření bude žádost zaevidována a bude vám přiděleno registrační číslo dítěte. Žádost musí obsahovat všechny náležitosti a originální vyjádření lékaře ke zdravotnímu stavu dítěte. Bez lékařského potvrzení je žádost neplatná a nebude zaevidována.

Autor / zdroj: Ing. Zuzana Pastrňáková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrem food festival chce vytvořit český rekord v počtu lidí pojídajících hmyz na jednom místě

V sobotu 25. května se v Brně uskuteční již čtvrtý ročník Extrem food festivalu. Pořadatelé se na něm pokusí vytvořit nový český rekord v počtu lidí

Post

Do brněnského klubu Fléda zavítají Monkey Business

Na loni v říjnu vydanou desku Bad Time For Gentlemen navázala kapela Monkey Business stejnojmenným klubovým turné po českých a slovenských městech.

Post

Získejte grant na výsadbu jabloní a osvěžte Brno jablky

„Osvěžte Brno jablky“, vyzývá Nadace Partnerství, která letos spojila síly se značkou Strongbow. Díky tomu mohou Brňané získat grant až 30 tisíc korun

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA