AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
7.3.2019

Zápis dětí do základních škol proběhne v dubnu, do mateřských škol v květnu

ZNOJMO

V sobotu 6. dubna se bude konat zápis dětí do prvních tříd základních škol zřizovaných městem Znojmem pro školní rok 2019/2020. Do mateřských škol proběhne zápis ve čtvrtek 9. května. Děti budou přijímány do základních a mateřských škol na základě předem zveřejněných kritérií. Bližší informace k zápisům rodiče získají přímo na jednotlivých ředitelstvích škol.

K zápisu do ZŠ se dostaví všechny předškolní děti narozené od 1. září 2012 do 31. srpna 2013, děti, jejichž rodiče budou žádat o odklad povinné školní docházky, i děti, kterým byl v loňském roce povolen odklad povinné školní docházky. U zápisu je nutno předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodičů. V případě, že se trvalý pobyt dítěte neshoduje s trvalým pobytem rodiče, předloží rodiče potvrzení o trvalém pobytu dítěte. 

Předškolní vzdělávání je určeno dětem ve věku zpravidla od 3 do 6 let, nejdříve však pro děti od 2 let. Od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku, do zahájení povinné školní docházky dítěte, je  předškolní vzdělávání povinné. V den zápisu do mateřských škol, 9. května 2019, přinese zákonný zástupce dítěte vyplněnou žádost, dále originál rodného listu dítěte a občanský průkaz k ověření uvedených údajů. Po ověření bude žádost zaevidována a bude vám přiděleno registrační číslo dítěte. Žádost musí obsahovat všechny náležitosti a originální vyjádření lékaře ke zdravotnímu stavu dítěte. Bez lékařského potvrzení je žádost neplatná a nebude zaevidována.

Autor / zdroj: Ing. Zuzana Pastrňáková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hradec nenašel recept na mistra ani napodruhé

Hradec nezvládl ani druhé domácí čtvrtfinále a do Brna pojede za stavu 0:2.

Post

Výpadek ve třetí třetině stál Znojmo dobře rozehraný zápas

Znojmo ve čtvrtém zápase série hrálo s vítězem základní části vyrovnanou partii a na konci druhé části se díky dvěma trefám Lucianiho dostalo do veden

Post

Orsava hattrickem vystřelil Kometě první bod

Kometa potvrdila, že na play off se umí připravit náramně. Sedmizápasová šňůra hradeckých vítězství proti Brnu je rázem smazána a jsou to Moravané, kd

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA