CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis: Výstava Digitálium, která je k vidění v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! až do 30. června 2020.
Výstava Digitálium, která je k vidění v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! až do 30. června 2020.
25.11.2019

Vstupte do videohry, užijte si vědu v drinku i narozeninovou show

BRNO

Konec listopadu nabízí v zábavním vědeckém parku VIDA! nevšední zážitky. Nová výstava Digitálium zavede zájemce do jedinečného světa videoher. Stačí vstoupit a nechat se oslnit hravou projekcí.

Podoba světů, které se tu otevírají, závisí jen na pohybu rukou návštěvníka. Oslava pátých narozenin centra zase slibuje speciální program pro děti i dospělé. V pátek 29. listopadu na akci VIDA! After Dark se mohou všichni účastníci starší osmnácti let přesvědčit, že za každým drinkem se skrývá opravdová věda. A o víkendu 30. listopadu a 1. prosince si rodiny s dětmi užijí mimořádnou narozeninovou science show a program spojující vědu a umění.

Výstava Digitálium umístěná na galerii VIDA! se pohybuje na pomezí uměleckého díla a počítačové hry. Nabízí přibližně třicet metrů dlouhý interaktivní prostor, kde se nachází pět projekcí 3D modelů lidských hlav. Každá z nich je vysoká téměř tři metry a zájemce zavede do pěti různých digitálních světů.

Vstupte a nechte se oslnit hrou světla a tmy, užijte si proměnlivost linií i barev. Podobu těchto světů máte ve svých rukou. Doslova. Stačí pohybovat rukama a projekce před vámi se mění,“ přiblížil výstavu jeden ze dvou jejich autorů Vladimír Kudělka.

Jste poutníkem, který vše ovládá bez jediného dotyku. Digitálium je temné a přesto plné světla. Každá vaše výprava je neopakovatelná,“ dodal druhý autor výstavy Vojtěch Vaněk.

Oba tito tvůrci, bývalí spolužáci z Fakulty výtvarných umění VUT v Brně, jsou kapacitami na české scéně herních výtvarníků. O jejich úspěchu svědčí i ocenění jejich her – Vladimír Kudělka získal za hru Rememoried titul Česká hra roku 2015 v kategorii Umělecký přínos české herní tvorbě a o rok později si stejnou cenu v kategorii Nejlepší vizuální stránka odnesl Vojtěch Vaněk za hru Dark Train. Interaktivní výstava Digitálium, která v sobě spojuje herní technologie a umění, vznikla na míru VIDA! science centra a je možné ji v ceně vstupného navštívit až do 30. června 2020.

Pět let existence VIDA! science centra si určitě zaslouží oslavu. V pátek 29. listopadu jsou zváni dospělí na další z akcí po setmění VIDA! After Dark. Tentokrát si na své přijdou všichni milovníci koktejlů, vína, kávy ale i dalších nápojů. „Přijďte se přesvědčit, že za každým drinkem se skrývá opravdová věda. Těšte se na zajímavé ochutnávky, pokusy s alkoholem, fotokoutek, vědu ve víně, barmany z Úplně Všude a živou kapelu DIZZY,“ láká na akci její hlavní organizátorka Aneta Lokajová. Akce VIDA! After Dark: DRINK se koná 29. listopadu od v 19 do 24 hodin, vstupné je 100 Kč.

Své páté narozeniny VIDA! oslaví i se svými nejvěrnějšími fanoušky – s dětmi. Na víkend 30. listopadu a 1. prosince totiž připravila speciální program pro rodiny s dětmi.

„Inspirovali jsme se naší novou výstavou Digitálium a aktivity narozeninového víkendu zaměřili na spojení vědy a umění. Pro malé děti chystáme hravé dílničky s vědeckým tvořením. Vyrobí si například duhový papír, pestrobarevnou záložku nebo barevný kotouč. V Bastlírně kutilové proniknout do počátků fotografování a v zatemnělém sále proměníme energii návštěvníků za pomoci barevných světel a pohybových čidel ve světelné umění. Těšit se můžete i na zajímavý workshop, kde rozehrajete květiny,“ přiblížila akci její koordinátorka Monika Hojdanová.

Během narozeninového víkendu také VIDA! uvede v Divadle vědy zcela mimořádné představení s pokusy, kde diváci uvidí to nejlepší z uplynulých pěti let  –  experimenty se světélkováním, zvukem, odstředivou silou ale i tekutým dusíkem, ohněm či suchým ledem. Aby oslava narozenin byla úplná, je připravený veselý fotokoutek i vědomostní VIDA! kvíz. Program narozeninového víkendu je v ceně běžného vstupného do VIDA! a je možné se ho zúčastnit vždy od 10 do 18 hodin.

Autor / zdroj: Hana Laudátová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Žabovřeskách vyroste nové sběrné středisko odpadu

Moderní sběrné středisko odpadu bude již v příštím roce stát v brněnských Žabovřeskách na ulici Sochorova.

Post

Filmové klapky jsou k vidění v brněnské Galerii Vaňkovka

Od úterý 4. srpna si návštěvníci obchodního centra Galerie Vaňkovka mohou po více než roce opět prohlédnout výtvarná díla ztvárněná předními českými v

Post

V rámci oslav 300 let pivovaru uložili časovou schránku. Jako odkaz dalším generacím

Znojmo letos slaví 300 let od doby, kdy byl vystavěn městský pivovar v místě prvního hradního nádvoří, kde se nachází rotunda sv. Kateřiny. Sobotní os

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě