AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
20.2.2019

Strážníci Městské policie vyráží do ulic

MIKULOV

Strážnící Městské policie Mikulov vyráží od poloviny února více do ulic. Na svých nově zavedených pochůzkách od 13. 2. monitorují dění ve městě a zároveň tato aktivita působí preventivně.

„Město máme rozdělené na revíry a zavedli jsme denní pěší pochůzky strážníků. Každý strážník má na starosti svůj revír, to jsou ulice, ale i další oblasti v katastrálním území města, do kterého dvakrát týdně vyráží a monitoruje, co je zde nového. Denně každý strážník pochůzkář nachodí během tří hodin průměrně šest i více kilometrů,“ uvedl velitel Městské policie Mikulov Jiří Hamerník. V revíru si strážníci všímají především záborů veřejného prostranství, vraků, černých skládek, stavu komunikací, chodníků, dopravního značení, venčení psů a všeho, co má přímou souvislost s děním na veřejném prostranství. 

V současné době má Městská policie šestnáct strážníků. „A právě tento počet nám umožňuje v praxi takovéto rozložení úkolů na směně. Na každé směně jsou čtyři strážníci. Jeden je velitel, dva jsou v terénu jako autohlídka a jeden na pěší pochůzce. Během jedenáctihodinové směny se strážníci v úkonech postupně vystřídají,“ doplnil velitel.

„Věříme, že novou aktivita našich strážníků obyvatelé města ocení,“ řekl starosta Rostislav Koštial. Již po prvních pěších hlídkách především starší spoluobčané tuto aktivitu vítají a velmi rádi se se strážníkem zastaví „na kus řeči“.

Za posledních pět let se mikulovské Městské policii daří snižovat kriminalitu a přestupkovost. „I přestože je v Mikulově stále větší počet turistů, což nám navyšuje počet občanů na jednom místě, daří se nám kriminalitu snižovat. Což je velmi dobrý výsledek,“ upřesňuje velitel Jiří Hamerník. 

Autor / zdroj: Jitka Sobotková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hradec nenašel recept na mistra ani napodruhé

Hradec nezvládl ani druhé domácí čtvrtfinále a do Brna pojede za stavu 0:2.

Post

Výpadek ve třetí třetině stál Znojmo dobře rozehraný zápas

Znojmo ve čtvrtém zápase série hrálo s vítězem základní části vyrovnanou partii a na konci druhé části se díky dvěma trefám Lucianiho dostalo do veden

Post

Orsava hattrickem vystřelil Kometě první bod

Kometa potvrdila, že na play off se umí připravit náramně. Sedmizápasová šňůra hradeckých vítězství proti Brnu je rázem smazána a jsou to Moravané, kd

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA