AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
20.2.2019

Strážníci Městské policie vyráží do ulic

MIKULOV

Strážnící Městské policie Mikulov vyráží od poloviny února více do ulic. Na svých nově zavedených pochůzkách od 13. 2. monitorují dění ve městě a zároveň tato aktivita působí preventivně.

„Město máme rozdělené na revíry a zavedli jsme denní pěší pochůzky strážníků. Každý strážník má na starosti svůj revír, to jsou ulice, ale i další oblasti v katastrálním území města, do kterého dvakrát týdně vyráží a monitoruje, co je zde nového. Denně každý strážník pochůzkář nachodí během tří hodin průměrně šest i více kilometrů,“ uvedl velitel Městské policie Mikulov Jiří Hamerník. V revíru si strážníci všímají především záborů veřejného prostranství, vraků, černých skládek, stavu komunikací, chodníků, dopravního značení, venčení psů a všeho, co má přímou souvislost s děním na veřejném prostranství. 

V současné době má Městská policie šestnáct strážníků. „A právě tento počet nám umožňuje v praxi takovéto rozložení úkolů na směně. Na každé směně jsou čtyři strážníci. Jeden je velitel, dva jsou v terénu jako autohlídka a jeden na pěší pochůzce. Během jedenáctihodinové směny se strážníci v úkonech postupně vystřídají,“ doplnil velitel.

„Věříme, že novou aktivita našich strážníků obyvatelé města ocení,“ řekl starosta Rostislav Koštial. Již po prvních pěších hlídkách především starší spoluobčané tuto aktivitu vítají a velmi rádi se se strážníkem zastaví „na kus řeči“.

Za posledních pět let se mikulovské Městské policii daří snižovat kriminalitu a přestupkovost. „I přestože je v Mikulově stále větší počet turistů, což nám navyšuje počet občanů na jednom místě, daří se nám kriminalitu snižovat. Což je velmi dobrý výsledek,“ upřesňuje velitel Jiří Hamerník. 

Autor / zdroj: Jitka Sobotková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrem food festival chce vytvořit český rekord v počtu lidí pojídajících hmyz na jednom místě

V sobotu 25. května se v Brně uskuteční již čtvrtý ročník Extrem food festivalu. Pořadatelé se na něm pokusí vytvořit nový český rekord v počtu lidí

Post

Do brněnského klubu Fléda zavítají Monkey Business

Na loni v říjnu vydanou desku Bad Time For Gentlemen navázala kapela Monkey Business stejnojmenným klubovým turné po českých a slovenských městech.

Post

Získejte grant na výsadbu jabloní a osvěžte Brno jablky

„Osvěžte Brno jablky“, vyzývá Nadace Partnerství, která letos spojila síly se značkou Strongbow. Díky tomu mohou Brňané získat grant až 30 tisíc korun

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA