AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
27.4.2020

Vnitroblok ulic Dukelských bojovníků a Sokolovská se brzy změní

ZNOJMO

Vnitroblok ulic Dukelských bojovníku a Sokolovská se letos dočká revitalizace. Znojemští radní schválili na svém jednání výsledek výběrového řízení na zhotovitele a první práce by měly být zahájeny letos v létě. Na realizaci projektu s rozpočtem přibližně 20 milionů korun získalo město dotaci 6 milionů korun.

Jedná se o vnitroblok sídliště s osmi panelovými domy, kde se od poloviny 70. let minulého století, kdy sídliště vzniklo, neinvestovalo. To se radnice rozhodla změnit. V rámci kompletní revitalizace vnitrobloku se opraví chodníky, veřejné osvětlení, obnoví se zeleň, postaví dětské hřiště, pískoviště a další dvě odpočinkové plochy. Herní prvky budou jednoduchého moderního vzhledu, odpovídající celkovému konceptu revitalizované plochy.

O dotaci z prostředků Státního fondu rozvoje bydlení v rámci programu Regenerace veřejných prostranství na sídlištích žádalo město dvakrát, poprvé v roce 2018, neúspěšně, podruhé vloni. Rozhodnutí o úspěchu přišlo před pár týdny.

„Rekonstrukci si vnitroblok zaslouží, a proto jsme ji do letošního rozpočtu zařadili i bez jistoty dotace. Druhé podání žádosti se vyplatilo a získáme 6 milionů, rozpočtově nám to velice pomůže,“ říká místostarosta Znojma Jakub Malačka.

Radní schválili na pondělním jednání výsledky výběrového řízení. Revitalizaci provede Společnost vnitrobloku ve Znojmě – Firesta + HBH. „Přesný harmonogram prací bude stanoven po podpisu smlouvy o dílo, který předpokládáme v půli května,“ dodal místostarosta Malačka.

Autor / zdroj: Zuzana Pastrňáková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Post

Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy získá nové moderní prostory

Unikátní dětská léčebna se již více než 35 let ve stávajících „provizorních“ prostorech věnuje dětem s chronickým onemocněním dýchacích cest.

Post

Znojmo inspiruje. Městská zeleň chystá květiny pro Vyškov

Spolupráce mezi městy může probíhat v různých oborech. Příkladem je spolupráce Znojma s Vyškovem, který využije zkušenosti Městské zeleně Znojmo s mob

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě