AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
27.4.2020

Vnitroblok ulic Dukelských bojovníků a Sokolovská se brzy změní

ZNOJMO

Vnitroblok ulic Dukelských bojovníku a Sokolovská se letos dočká revitalizace. Znojemští radní schválili na svém jednání výsledek výběrového řízení na zhotovitele a první práce by měly být zahájeny letos v létě. Na realizaci projektu s rozpočtem přibližně 20 milionů korun získalo město dotaci 6 milionů korun.

Jedná se o vnitroblok sídliště s osmi panelovými domy, kde se od poloviny 70. let minulého století, kdy sídliště vzniklo, neinvestovalo. To se radnice rozhodla změnit. V rámci kompletní revitalizace vnitrobloku se opraví chodníky, veřejné osvětlení, obnoví se zeleň, postaví dětské hřiště, pískoviště a další dvě odpočinkové plochy. Herní prvky budou jednoduchého moderního vzhledu, odpovídající celkovému konceptu revitalizované plochy.

O dotaci z prostředků Státního fondu rozvoje bydlení v rámci programu Regenerace veřejných prostranství na sídlištích žádalo město dvakrát, poprvé v roce 2018, neúspěšně, podruhé vloni. Rozhodnutí o úspěchu přišlo před pár týdny.

„Rekonstrukci si vnitroblok zaslouží, a proto jsme ji do letošního rozpočtu zařadili i bez jistoty dotace. Druhé podání žádosti se vyplatilo a získáme 6 milionů, rozpočtově nám to velice pomůže,“ říká místostarosta Znojma Jakub Malačka.

Radní schválili na pondělním jednání výsledky výběrového řízení. Revitalizaci provede Společnost vnitrobloku ve Znojmě – Firesta + HBH. „Přesný harmonogram prací bude stanoven po podpisu smlouvy o dílo, který předpokládáme v půli května,“ dodal místostarosta Malačka.

Autor / zdroj: Zuzana Pastrňáková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Žabovřeskách vyroste nové sběrné středisko odpadu

Moderní sběrné středisko odpadu bude již v příštím roce stát v brněnských Žabovřeskách na ulici Sochorova.

Post

Filmové klapky jsou k vidění v brněnské Galerii Vaňkovka

Od úterý 4. srpna si návštěvníci obchodního centra Galerie Vaňkovka mohou po více než roce opět prohlédnout výtvarná díla ztvárněná předními českými v

Post

V rámci oslav 300 let pivovaru uložili časovou schránku. Jako odkaz dalším generacím

Znojmo letos slaví 300 let od doby, kdy byl vystavěn městský pivovar v místě prvního hradního nádvoří, kde se nachází rotunda sv. Kateřiny. Sobotní os

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě