AKTUÁLNĚ / Společnost

24.9.2012

Rajhrad a Židlochovice začaly čerpat pitnou vodu z Vírského vodovodu

ŽIDLOCHOVICE

Lidé v Rajhradě a Židlochovicích u Brna začali odebírat pitnou vodu z Vírského vodovodu. Dělníci totiž právě dokončili položení 11 kilometrů vodovodního potrubí z vodojemu v Rajhradu do Židlochovic.

"Součástí stavby je i nový podchod pod rychlostní silnicí, pod železniční tratí z Brna do Břeclavi a čtyři křížení s okresními silnicemi," řekl Michal Chládek, předseda představenstva Sdružení měst a obcí Vírského oblastního vodovodu.

Se stavbou přípojky začali vodohospodáři koncem roku 2010, přívodní řad dokončili na konci září. Stavba stála 134 milionů korun a Sdružení měst a obcí Vírského oblastního vodovodu na ni dalo peníze z vlastních zdrojů.

Přivedením vody z Vírské nádrže na Židlochovicko se vytvořily podmínky pro budoucí možné zásobování Hustopečska a rekreačního areálu v Pasohlávkách. Nejbližší fází projektu však bude podle Chládka rozšíření vodovodu na Střelicko.

Vírský oblastní vodovod s prameništi v Březové nad Svitavou patří k hlavním zdrojům pitné vody pro Brno i některé lokality na jižní Moravě a na Vysočině. Pro potřeby domácností z jihomoravské metropole se vírská voda občas míchá s vodou z březovského vodovodu.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Pět vstřelených gólů přineslo pátou výhru v řadě

Nadstavbová část zatím vychází Orlům na výbornou, výhra nad Dornbirnem se ovšem nerodila vůbec jednoduše.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA