AKTUÁLNĚ / Společnost

24.9.2012

Rajhrad a Židlochovice začaly čerpat pitnou vodu z Vírského vodovodu

ŽIDLOCHOVICE

Lidé v Rajhradě a Židlochovicích u Brna začali odebírat pitnou vodu z Vírského vodovodu. Dělníci totiž právě dokončili položení 11 kilometrů vodovodního potrubí z vodojemu v Rajhradu do Židlochovic.

"Součástí stavby je i nový podchod pod rychlostní silnicí, pod železniční tratí z Brna do Břeclavi a čtyři křížení s okresními silnicemi," řekl Michal Chládek, předseda představenstva Sdružení měst a obcí Vírského oblastního vodovodu.

Se stavbou přípojky začali vodohospodáři koncem roku 2010, přívodní řad dokončili na konci září. Stavba stála 134 milionů korun a Sdružení měst a obcí Vírského oblastního vodovodu na ni dalo peníze z vlastních zdrojů.

Přivedením vody z Vírské nádrže na Židlochovicko se vytvořily podmínky pro budoucí možné zásobování Hustopečska a rekreačního areálu v Pasohlávkách. Nejbližší fází projektu však bude podle Chládka rozšíření vodovodu na Střelicko.

Vírský oblastní vodovod s prameništi v Březové nad Svitavou patří k hlavním zdrojům pitné vody pro Brno i některé lokality na jižní Moravě a na Vysočině. Pro potřeby domácností z jihomoravské metropole se vírská voda občas míchá s vodou z březovského vodovodu.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Znojmo žije divadlem: festival zve na příběhy o lásce i na pohádku

Od 21. do 25. srpna si budete moci vychutnat několik divadelních představení různých žánrů v rámci festivalu Znojmo žije divadlem.

Post

Zbrojovka podruhé v řadě remizovala, tentokrát doma s Pardubicemi

Ani domácí zápas Brňanům v úvodu soutěže nevyšel podle představ. Proti Pardubicím sice záhy vedli díky trefě kapitána Magery, soupeř ale po čtvrthodin

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA