AKTUÁLNĚ / Společnost

24.9.2012

Rajhrad a Židlochovice začaly čerpat pitnou vodu z Vírského vodovodu

ŽIDLOCHOVICE

Lidé v Rajhradě a Židlochovicích u Brna začali odebírat pitnou vodu z Vírského vodovodu. Dělníci totiž právě dokončili položení 11 kilometrů vodovodního potrubí z vodojemu v Rajhradu do Židlochovic.

"Součástí stavby je i nový podchod pod rychlostní silnicí, pod železniční tratí z Brna do Břeclavi a čtyři křížení s okresními silnicemi," řekl Michal Chládek, předseda představenstva Sdružení měst a obcí Vírského oblastního vodovodu.

Se stavbou přípojky začali vodohospodáři koncem roku 2010, přívodní řad dokončili na konci září. Stavba stála 134 milionů korun a Sdružení měst a obcí Vírského oblastního vodovodu na ni dalo peníze z vlastních zdrojů.

Přivedením vody z Vírské nádrže na Židlochovicko se vytvořily podmínky pro budoucí možné zásobování Hustopečska a rekreačního areálu v Pasohlávkách. Nejbližší fází projektu však bude podle Chládka rozšíření vodovodu na Střelicko.

Vírský oblastní vodovod s prameništi v Březové nad Svitavou patří k hlavním zdrojům pitné vody pro Brno i některé lokality na jižní Moravě a na Vysočině. Pro potřeby domácností z jihomoravské metropole se vírská voda občas míchá s vodou z březovského vodovodu.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do brněnského klubu Fléda zavítají Monkey Business

Na loni v říjnu vydanou desku Bad Time For Gentlemen navázala kapela Monkey Business stejnojmenným klubovým turné po českých a slovenských městech.

Post

Zbrojovka zvládla roli favorita a z Táborska veze tři body

Zbrojovka vyhrála v předposledním Táborsku 1:2, když o svém vítězství rozhodla v prvním poločase dvěma brankami. Domácí ve druhém dějství už jen sníži

Post

Duel Znojma s Vlašimí dopadl smírně jako na podzim

Ani první soutěžní gól Dźenise Beganoviće nepomohl znojemským fotbalistům ke třem bodům. V utkání proti Vlašimi pouze remizovali 1:1, především v prvn

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA